Loading...
Fotbal

Zlomí Budějovice nezdar proti Slovácku?

Již zítra Českobudějovické Dynamo zajíždí v rámci 2. kola Fortuna Ligy na půdu Slovácka. Bude to po návratu do nejvyšší soutěže jeho první venkovní vstoupení a ačkoliv se Jihočechům proti tomuto soupeři dlouhodobě nedaří, nebudou k utkání přistupovat s poraženeckou náladou. Začátek určí výkop v 17:00.

Na zeleném pažitu v Uherském Hradišti budou fotbalisté z pod Černé věže chtít ukořistit co nejlepší výsledek. Rádi by tak zažehnali smolnou prohru z minulého týdne, kdy nejtěsnějším rozdílem podlehli Opavě. Ani proti Slovácku to nebude lehký boj. Vzájemné statistiky mluví jasně na stranu domácího mužstva, Dynamo navíc proti tomuto oponentovi nezvládlo bodovat již dlouhých dvanáct let.
Slovácko navíc v minulém kole dokázalo na Letné porazit pražskou Spartu, aktuálně je druhé a průběžné přední pozice tabulky si bude chtít nadále pohlídat. Nováček soutěže by se tak zdál být dobrým soustem. Netřeba ale opomenout na vynikající aktivitu Budějovic v úvodním kole, zejména, co se druhého poločasu týče. Bohužel bez gólového vyjádření

Na domácí ale pochopitelně bude vyvinut tlak. Do utkání půjdou v roli favorita a této role by se velice rádi zmocnili i v podobě konečného výsledku. Sám Ladislav Martan se ale nechal slyšet, že celý tým k zápasu vyráží s vidinou bodového přídělu. Střet nebude jednoduchý ani pro jednu stranu, oba celky mají stejný cíl a honba za body bude dozajista zajímavá, ač nelehká.