Loading...
Fotbal

Utkání s enormním zájmem je tu. Do Budějovic dorazí Sparta

V pondělí v 18 hodin to vypukne. Do jihočeské metropole zavítá historicky nejúspěšnější český fotbalový klub. Se Spartou sice Jihočeši nemají příznivou bilanci, avšak nic nezatracují a o bodový příděl budou bojovat. Očekává se také výborná divácká kulisa, jelikož zápas byl okamžitě vyprodaný.

Vstup do aktuálního ročníku mají oba soupeři shodný, kdy v úvodním duelu podlehli, druhé kolo naopak patřilo jejich vítězství. Budějovice však dokázaly porazit původního přemožitele Pražanů a v klubu panuje euforie a chuť. Domácí by rádi ukořistili body na vlastní půdě, ačkoliv je nečeká nic jednoduchého. Sparta může disponovat obrovskými zkušenostmi a zvučnými jmény v sestavě, na straně Dynama kvůli vzájemné dohodě mezi kluby nebude moci nastoupit trio Havelka, Kulhánek, Mustedanagič. Naopak je často skloňováno jméno Tomáše Sivoka. Údajně by měl v Českých Budějovicích setrvat, ale k dispozici pro toto utkání s největší pravděpodobností nebude.

Na stranu Letenských se přiklání vzájemná bilance. Z celkem čtyřiceti utkání se Dynamo z vítězství radovalo pouze pětkrát a v šesti případech se body dělily. Devětadvacet úspěšných výsledků má triku právě Sparta, která v lize Jihočechy zdolala sedmkrát v řadě. Loňská příprava před sezónou sice na Střeleckém ostrově senzační úspěch Budějovic pamatuje, ovšem ligové vítězství se datuje až na rok 2010.