Loading...
Fotbal

Diváci vyprodali Střelecký ostrov a jakoby tím předurčili děj zápasu mezi fotbalisty SK Dynamo České Budějovice a AC Sparta Praha. Ve třetím kole FORTUNA:LIGY byl k vidění nadprůměrný zápas, který bavil. Po poločase vedli Jihočeši 2:0, hosté dokázali góly Kangy a Tetteha srovnat.

Imra_29_7_2019

Zápas začal překvapivě velkou šancí Dynama, když se hned ve druhé minutě řítil na Nitu po chybě Costy Schranz, ale trestuhodně nechal vyniknout jen hostujícího brankáře. Vše si vynahradil v 5. minutě, kdy po centru Čoliče hlavičkoval nepřesně Provod, ale naštěstí pro domácí přesně do míst, kde stál Ivan Schranz, který se tentokrát nemýlil – 1:0.

Poločas se pak hrál ve velkém tempu, které diváky bavilo. Více ze hry měli hosté, ale na domácí obranu si nemohli přijít. Až pět minut před koncem se prosadil po závaru a několika odrazech Adam Hložek. Sudí celou situaci zkoumal na videu a nakonec zapískal faul na brankáře Staňka, takže radost Sparty byla zbytečná.

Většina přítomných v tu dobu už pomýšlela na poločasovou klobásku. Po přihrávce do vápna si na hranici pravidel pomohl v souboji Hanousek a sudí odpískal pokustový kop, který nekompromisně střelou do horního rohu proměnil kapitán Jiří Kladrubský – 2:0.

Do druhého poločasu změnila Sparta rozestavení. Začala hrát na dva útočníky a pouze tři obránce. A vyplatilo se. Nejlepší hráč zápasu Guélor Kanga ve 49. minutě pálil z první z nějakých dvaadvaceti metrů a po jemné teči Javorka zapadl míč o břevno do branky – 2:1. Sparta pak sílila svůj tlak, ale šance měli z protiútoků i domácí. Nikdo se ale nemohl prosadit.

Až v závěrečné desetiminutovce vyrovnal po centru Kangy hlavou Benjamin Tetteh – 2:2. V poslední minutě pak mohl strhnout vítězství na svou stranu Libor Kozák, který poslal hlavičku z dobré pozice těsně nad.

Dynamo tak má po třech kolech slušné čtyři body a nebýt prvního kola, ve kterém doma zaváhalo s Opavou, mělo by start do soutěže fantastický. V dalším kole hostí Jihočeši ambiciózní Jablonec.

Pokud zahrají České Budějovice znovu na hraně svých možností, mohou uspět i proti týmu, který tento týden hraje o postup v Evropské lize.

Fotogalerie z utkání je zde.

Ohlasy trenérů (zdroj ohlasů: skcb.cz)

David Horejš (trenér Dynama): „Příchozí diváci viděli skvělý fotbal. Na tým jsem hrdý. Do zápasu jsme výborně vstoupili, hráli jsme vysoko a nutili Spartu k chybám. Díky Ivanu Schranzovi jsme vedli, nakonec jsme o poločase vedli 2:0. Po pauze se podařilo Kangovi snížit, pak se zápas lámal. Měli jsme dvě šance, ale Mršič trefil břevno a Schranze vychytal Nita. Nakonec máme bod, bereme ho s respektem a se Spartou má svoji cenu. Zvládli jsme střed hřiště, to bylo důležité. Zápas nás stál hodně sil a jsme rádi, že jsme z něj získali alespoň bod.“

Václav Jílek (trenér Sparty): „Začátek jsme nezachytili po individuálních chybách, nebylo to nekoncentrovaností. Měli jsme se lépe vyrovnat s nepříznivým stavem. Měli jsme zvýšit aktivitu a zatlačit soupeře, místo toho to byly jen záblesky. Soupeř dobře hru zahustil a chodil na rychlé brejky. Budějovice řešily brejky dobře, mohli jsme několikrát i inkasovat potřetí. Ohledně situace ze závěru prvního poločasu jsem rozpačitý z toho, jak se video posuzuje. Ale rozhodně si na výroky nestěžujeme.“

SK Dynamo České Budějovice – AC Sparta Praha 2:2 (2:0)

Branky: 5. Schranz, 45. Kladrubský z penalty – 49. Kanga, 82. Tetteh. ŽK: 5:2 (Čavoš, Ledecký, Brandner, Kladrubský, Provod – Plavšić, Hanousek). Rozhodčí: Hrubeš – Vitner, Šimáček. Diváků: 6 681 (vyprodáno).

České Budějovice: Staněk – Ćolić, Havel, Novák, Kladrubský – Schranz (80. Brandner), Javorek, Provod, Čavoš, Mršić (90. Martan) – Ledecký (86. Táborský).

AC Sparta Praha: Nita – Sáček (70. Trávník), Costa, Štetina, Hanousek – Hložek, Kanga, Hašek (46. Tetteh), Krejčí, Plavšić – Kozák.