Loading...
Fotbal

V Kaplici byla k vidění gólová přestřelka. Zvítězilo Dolní Dvořiště

V rámci přípravy před nadcházející sezónou pro nižší fotbalové soutěže se na rezervním pažitu kaplického Spartaku událo přátelské utkání mezi domácím Béčkem a tradičním rivalem z Dolního Dvořiště. Utkání přineslo hned deset gólových zápisů.

První poločas patřil hostujícímu celku. Svěřenci trenéra Štefana Bršťáka si ještě před změnou stran vydobyli pětibrankové vedení. Během prozatím jednoznačného výsledku byl při chuti zejména Zeman, který pět minut po půlhodině hry nastřílel populární hattrick. K neudržení kromě něho byl i Kubík s Hoškem. O deset hráčů oslabené Dolní Dvořiště si tak získalo jen těžko vymazatelné vedení a do druhé půle mohlo sáhnout ke změně.

Dolů ze hřiště odešel Krenauer a hned to na hostujícím herním projevu bylo znát. Dominovat začal tým Spartaku, díky Když se postupně gólově vyjádřil Hosenseidl, Jirka a Janura, měli kapličtí rázem možnost vsítit i kontaktní branku. Slovo na sebe ale pět minut před koncem vzal opět Kubík a hosté již svolili pouze ke konečné úpravě skóre na závěrečných 4:6, kdy se chvíli před posledním hvizdem podruhé trefil Janura.

Kaplice B – Dolní Dvořiště 4:6 (0:5)

Štefan Bršťák (FK Dolní Dvořiště): My jsme k prvnímu testu odjeli hodně oslabeni, když se nám z různých důvodů omluvili Štifter, Mitroi, Šrefl, Kouba, Plosz, Doucha, Pecha, Marek, Posel a Rubeš. První poločas nám vyšel parádně, k neudržení bylo zejména trio Zeman,  Kubík, Hošek. V celkem dobrém světle sekundovala i naše nová akvizice z Ukrajiny. Na druhý poločas šel dolů Krenauer a na obraně to bylo znát. Úmorné vedro si také vybralo svou daň a síly nám rychle ubývaly. I tak ale zápas splnil účel i když jsme nehráli v plné sestavě. Kromě již zmíněné ukrajinské posily se v dobrém světle představil i Smejsik a já bych s oběma rád do nové sezóny počítal. Premiéru v brance si odbyl i Marek Chalupník, který rok nechytal a do party se  začlenil ihned. Věřím, že se stejně dobře popere o šanci, aby se ukázal i v nadcházejícím ročníku.