Loading...
Fotbal

Zvládnou Budějovice poprvé doma zvítězit? Zítra vyzvou Jablonec

Nejprve smolně podlehlo Opavě, poté nedokázalo ubránit dvougólové vedení nad Spartou. Nyní se Dynamo představí potřetí na domácí půdě a rádo by už před domácím publikem zvítězilo. Duel s aktuálně třetím celkem tabulky ale nebude vůbec jednoduchý. Přijďte Jihočechy povzbudit a dohnat je za vítěznou domácí premiérou. Utkání startuje v neděli v 16:30.

Odrazit se Budějovice mohou od skvělého výkonu, který předvedli v minulém kole proti Spartě. A přestože byli domácí hodně blízko vítězství, remíza a dělba bodů byla nakonec spravedlivým výsledkem. Na rozdíl od třetího kola nyní trenéři mohou využít kompletní kádr. Nynější soupeř černobílých ale bude složitým soustem. Jablonec se pravidelně usazuje na předních příčkách žebříčku, ovšem momentálně je stoprocentní pouze doma. Venkovní utkání severočeši odehráli prozatím pouze na Letné, kde padli.

Před nynějším ročníkem musel tým Petra Rady skládat prakticky novou obrannou řadu, jména tam má ale zvučná. Zvláště ze Slavie vypůjčený Jugas a před ním operující Hübschman vypovídají o zkušenosti v defenzivě. Naopak budějovičtí zadáci se budou muset mít na pozoru před forvardem Doležalem, jehož bude jistě aktivně podporovat Chramosta.

Naposledy se mužstva vzájemně střetla v dubnu roku 2015. Hrálo se v Českých Budějovicích a skóre 0:3 jasně vypovědělo o lépe připraveném Jablonci. Celkově vzájemná bilance hovoří spíše pro Radovo mužstvo. Z čtyřiatřiceti zápasů se Jihočeši radovali jedenáctkrát a sedmkrát se o body museli dělit. Jablonečtí zvítězili ve zbývajících šestnácti případech.

Je ale třeba držet se statistik? To dozajista ne. Vždyť ty mluvily jasně pro Spartu i Slovácko a z těchto utkání si Dynamo odneslo čtyři body.