Loading...
Hokej

Extraligové soupeře má Motor za sebou. Nyní se prvně utká doma

V rámci přípravy před novým ročníkem Chance ligy již České Budějovice sehrály dvě utkání. Obě proti účastníkům Extraligy. Vítězství sice nevzešlo z ani jednoho duelu, na hře byla ale znát spousta pozitiv. Nyní se poprvé Jihočeši představí na domácím ledě, navíc už se zúženým kádrem.

PavKAc_hokej_ctvrt_10_3_2019

Start nové sezóny se kvapem blíží a hokejisté Motoru zahájili přípravu i v podobě přátelských zápasů. Nejprve na Zimním stadionu v Milevsku změřili síly s mužstvem Plzně, poté se vydali do brněnské DRFG arény, kde jej čekal několikanásobný mistr české nejvyšší soutěže.

Foto: HC Kometa Brno

V obou duelech se jako první prosadili jihočeští střelci. Velkým pozitivem je přetavení střeleckých pokusů v branky a že o sobě dávají vědět čerstvé posily. Otočit vývoj zápasu však zvládla jak Plzeň, tak i brněnská Kometa. Motor tedy na první vítězství stále čeká, ale za prohry se v žádném případě stydět nemusí. Se Západočechy mužstvo Václava Prospala podlehlo nejtěsnějším možným výsledkem, oponentovi z moravské metropole naopak zvládlo nasázet čtyři branky.

České Budějovice se rozloučily se šesti hráči
V pondělí se fanoušci mohou těšit na první domácí utkání. Článek s více informacemi přineseme během víkendu. Jisté ale je, že se na ledě Budvar arény nepředstaví šest mužů. Nové angažmá si bude hledat dvojice Ondřej Kachyňa s Vojtěchem Doktorem, klub opouští i útočníci v čele s Martinem Heřmanem, který toho za poslední roky pro klub udělal mnoho a zaslouží poděkování. Doprovodí jej Milan Dančišin, Jan Havel a Jan Tlačil.