Loading...
Fotbal

Dynamo podruhé venku. Příbrami má co vracet

Páté kolo Fortuna ligy je tu a České Budějovice podruhé zajíždí k venkovnímu střetu. To první Jihočeši skvěle zvládli na půdě Slovácka, když přivezli všechny body, nyní je čeká souboj v Příbrami. S tímto soupeřem pětkrát v řadě padli. Jak to dopadne dnes? To společně můžeme sledovat, utkání začíná v 17:00.

Stejně jako předchozí soupeři, tak i Příbram bude favorizovaná. Ovšem, jak už jsme mohli vidět v předešlých kolech, nemusí to vůbec nic znamenat, přestože jde pro budějovické fotbalisty o neoblíbeného oponenta. Vzájemně se mužstva střetla osmadvacetkrát a rovnou polovinu jich ve svůj prospěch přetavili Příbramští. V sedmi případech se body dělily a stejný počet duelů vzešel pro Dynamo.

Naposledy se proti sobě účastníci dnešního zápasu postavili loni v dubnu, v rámci jednadvacátého kola FNL. Poločas skončil nerozhodně, nakonec se však z vítězství radovali Středočeši. V devadesáté minutě o vítězi rozhodl hostující Slepička.

Fanoušci nezapomínají
O neoblíbeného soka půjde bez pochyby i mezi řadami fanoušků. Jistě si vzpomínáte. Na úkor právě Příbrami totiž Dynamo sestoupilo v sezóně 2012/2013. Utkání skončilo jednou jedinou brankou. Zvláštní brankou. Po ještě zvláštněji nařízeném pokutovém kopu. Toto utkání bylo hodně emotivní. Diváci, kteří na stadion přišli zdarma, viděli jedenáct žlutých karet, poté i dvě vyloučení. Toto kontroverzní utkání řídil sudí Drábek, ten byl poté doživotně vyškrtnut z listiny sudích pro nejvyšší soutěž.