Loading...
Hokej

Hokejoví fanoušci se dočkali, příprava se přesouvá do Budvar arény

Příprava na nadcházející sezónu je již v plném proudu. Budějovičtí hokejisté odehráli dvě atraktivní utkání, žádné ovšem na vlastním ledě. Prvně se na domácí půdě fanouškům ukáží zítra, kdy změří síly s kazašským soupeřem.

Pro hokejisty z jihočeské metropole se Irtyš Pavlodar stává tradičním přípravným soupeřem. Prvně se setkali předloni, kde jsme na branky atraktivní utkání neviděli a nerozhodný průběh rozsekli Kazaši až v prodloužení na konečný výsledek 1:2. Loňský duel přinesl více branek a také jednoznačné vítězství 4:0 pro Motor. Jak skončí třetí po sobě jdoucí poměr sil ukáže zítřek.

O soupeři
Hokejový klub z Pavlodaru byl založen poměrně nedávno. Jeho historie se píše pouhých šestnáct let, ale i tak se v ní zapsal velmi úspěšně. Během nejlepšího období, které klub zažil, si v jeho dresu zahrálo mnoho cizinců včetně Čechů a Slováků. Tomáše Vaka, jenž se po pozdějším angažmá v Budějovicích do Kazachstánu vrátil coby trenér, doplnil i brankář Marek Pinc. České stopy zde zanechal i Robin Kovář. Nejvýraznějším Slovákem v klubu byl bezpochyby Martin Čakajík. Toho lze pamatovat z týmu Liberce, kde strávil dlouhá léta.

V letech 2013 – 2015 Pavlodar ovládl domácí ligu. Poté se od cizinců začal soustředit na kazašské hokejisty, které doplňoval o některé Rusy a to se promítlo i na umístění v žebříčku.