Loading...
Fotbal

Jihočeši v Příbrami vyšli střelecky na prázdno

Fotbalisté Dynama z Příbrami nepřivezli ani bod. Vítězství 2:0 si domácí vydobyli především díky prvnímu poločasu, který Českým Budějovicím vůbec nevyšel. Po změně stran bylo hostující mužstvo sice aktivnější, gólově se prosadit však nedokázalo ani jedinkrát.

Trenér Horejš nemohl spoléhat na Lukáše Provoda, který je zraněný. Opět pozměněná sestava nováčka tak vstoupila do utkání až zbytečně opatrně, z čehož také plynuly individuální chyby zejména v defenzivní řadě. Marco Alvir ve své prvotní příležitosti sice neuspěl, svou šanci na reparát však vzal za správný konec. Využil špatného přečtení hry z pozice Kladrubského, načež si v pokutovém území obhodil i Nováka a z bezprostřední vzdálenosti neměl problém překonat brankáře Staňka. Brzké vedení dodalo Příbrami chuť a nepříjemnosti musel řešit výborně chytající gólman hostí.

Budějovičtí se do hry začali dostávat až s postupem času, ale hra se jim přeci jen podařila vyrovnávat. Dokonce si vytvořili i slibné příležitosti, skóre změnit ale nedokázali. Obrovskou šanci na gól měl po Čoličově nákopu ze standardní situace Schranz, jenomže hlavičkoval mimo. Na druhé straně se podruhé mezi střelce mohl zapsat Alvir, ale proti jeho pokusu se skvěle vytáhl Staněk. Chorvatský záložník v gól nepřetavil ani následující dorážku. Domácí se druhého zásahu po zásluze dočkali. Staněk si po zákroku nerozuměl s Novákem. Jejich nedorozumění využil Michal Škoda a upravil skóre na dvoubrankové vedení. Ještě před poločasovým hvizdem se o kontaktní branku snažil Ledecký, avšak bez úspěchu.

Budějovický trenér sáhl po změně. Na hřiště už se po přestávce nedostal Havelka s Kulhánkem, když je ve středu zálohy zastoupilo duo Čavoš – Mustedanagič. První dobrou příležitost měly Budějovice z kraje druhé půle. Čolič zahrával trestný kop z podobné situace, kde se zaskvěl v minulém kole, tentokrát bohužel míč do sítě nedostal. Nutno podotknout, že Dynamo mělo následně více ze hry. Na míči bylo aktivnější, ale nejen že se nedokázalo prosadit, ono hlavně nemělo z čeho. Příbram hrála efektivně zezadu a soupeře po většinu času do ničeho dramatického nepustila.

Blízko snížení byl dvacet minut před koncem opět Schranz, kterého do slibné situace pobídl Mustedanagič, Boháče v situaci jeden na jednoho však nepřekonal. Stejný muž byl neúspěšný i v posledních minutách zápasu, když operoval na zadní tyči domácí branky. Opět si na soupeřova gólmana nepřišel. A vsítit branku nedokázal ani Ledecký svou hlavou. Příbramští fotbalisté jihočeského soka vynulovali a připsali si klidné dvoubrankové vítězství.

1. FK Příbram – SK Dynamo Č. Budějovice 2:0 (2:0)

Branky: 9. Alvir, 35. Michal Škoda  |  ŽK: Polidar – Javorek, Novák, Mršič, Kladrubský, Mustedanagič
Rozhodčí: Berka – Flimmel, Vlček  |  Diváci: 3186

1. FK Příbram
Boháč – Tregler, Kodr, Šimek, Antwi – Alvir (90+2. Jablonský), Jan Rezek (C), Soldát, Ma. Zeman (87. Hájek) – Polidar – Michal Škoda (85. Dramé).

SK Dynamo Č. Budějovice
Staněk – Čolić, L. Havel, P. Novák, Kladrubský (C) – Havelka (46. Čavoš), Kulhánek (46. Mustedanagič) Schranz, Javorek, Mršić (60. Táborský) – Ledecký.

Ohlasy trenérů (zdroj: dynamocb.cz)

Roman Nádvorník (trenér Příbrami): „Čekal nás velice těžký zápas, Budějovicím se povedl vstup do ligy. Byli jsme dobře připraveni. První poločas byl náš nejlepší poločas v sezoně, hra měla velkou kvalitu. Mohli jsme přidat i další góly. I po poločase jsme chtěli být aktivní, přidat třetí gól a neinkasovat. Další gól jsme sice nedali, ale mužstvo to odpracovalo. Jsme spokojeni s výsledkem i výkonem.“

David Horejš (trenér Dynama): „Nepodali jsme dobrý výkon. Příbram šla víc za vítězstvím, byla agresivnější, všude byla první. První poločas jsme nezvládli, my jsme si mysleli, že po dobrých výkonech a výsledcích to půjde samo. Dostali jsme facku, spadli jsme na zadek. Byl to nejhorší výkon za poslední rok, co jsme s asistenty u mužstva. Musíme se omluvit všem, kteří za námi do Příbrami vyrazili.“