Loading...
Fotbal

Dynamo na Slavii nestačilo. Mistr měl zápas plně pod kontrolou

Jasná převaha v poli a v držení balonu, výsledek 3:0. Fotbalisté SK Slavia Praha bez problémů přehráli outsidera z Českých Budějovic a vedou tabulku FORTUNA:LIGY. V dalším kole hrají Jihočeši v Mladé Boleslavi.

Hráči Dynama nenavázali na zápas s AC Sparta Praha a proti dalšímu českému gigantovi neuspěli. Mistr ze Slavie byl od první minuty dominantní a byla jen otázka času, kdy se Pražané prosadí gólově. Nejvíce aktivní byl Stanciu, ale ani jeden z jeho pokusů v prvním poločase za brankářem Staňkem neskončil.

Až těsně po přestávce se prosadil, když parádní střelou k levé tyči otevřel skóre. Teoretickou naději na senzaci Dynamo drželo před vyprodaným stadionem až do poslední čtvrthodiny, kdy se prosadil Olayinka. Dva góly hlavou pak dal v závěru Škoda a i když druhá branka nakonec po konzultaci s videorozhodčím hlavní sudí neuznal, bylo hotovo. Dynamo znovu pocítilo náročnost nejvyšší soutěže a zůstává v dolním pásmu tabulky. A navíc v příštím kole jede na půdu Mladé Boleslavi, kde to bude mít také hodně těžké.

SK Dynamo České Budějovice – SK Slavia Praha 0:3 (0:0)

Branky: 48. Stanciu (Zelený), 76. Olayinka, 84. Škoda (Traoré). Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Podaný. ŽK: 2:2. Diváků: 6 681.

Č. Budějovice: Staněk – Čolić, Havel, Novák, Kladrubský, (79. Helešic) – Čavoš (70. Táborský), Javorek – Schranz, Provod, Mršić (61. Brandner) – Ledecký

Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Zelený – Souček – Masopust (65. Van Buren), Stanciu (78. Traoré), Hušbauer, Olayinka – Júsuf Hilál (75. Škoda)