Loading...
Fotbal

Horejš po Slavii: „Vyhrála zaslouženě.“ Trpišovský vyzdvihl kulisu zápasu

Fotbalisté Dynama České Budějovice v souboji s mistrem neuspěli a prohráli 0:3. Ve hře domácích ale našel trenér David Horejš několik pozitivních věcí.

imra_16_8_2019

Ve hře Dynama byla oproti předchozím zápasům vidět hlavně jedna věc – chyběl větší klid a přesnost při rozehře. To, co dokázali Jihočeši aplikovat na Spartu, proti Slavii vlastně až na pár výjimek vůbec nepoužili.

„Mrzí nás, že jsme nenavázali na předchozí zápasy,“ potvrdil na pozápasové tiskové konferenci trenér David Horejš. Zároveň ale uznal sílu soupeře. „Slavia byla od prvních minut lepší. Dobře kombinovala a přehrávala nás.“

Jihočeši na vyloženou šanci čekali marně. Když už míč ve vápně Slavie proletěl kolem brankáře, měl David Ledecký o krok dále, než bylo potřeba. „Když už jsme měli nějaké možnosti, špatně jsme je řešili.“

V součtu byl ale Horejš s výkonem svého týmu spokojený. „Hráčům nemohu vytknout nic, bojovali jsme, ale Slavia hrála velice dobře. Soupeř vyhrál zaslouženě. Slavia měla obrovskou kvalitu, snažili jsme se hrát, ale udělali jsme chybu v úvodu druhé půle, pak už soupeř dominoval,“ dodal pro klubový web.

Naopak trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský mohl být před souboji o Ligu mistrů spokojený. „Musím pochválit skvělou kulisu zápasu, pro utkání byly připraveny výborné podmínky. Hráli jsme v prvním poločase výborně až po vápno. Volili jsme špatná řešení, ale nedokázali jsme si vypracovat čistou gólovou šanci,“ všiml si.

„Po pauze jsme se lépe chovali okolo vápna, dovedli jsme utkání k zaslouženému vítězství. Domácí přispěli ke kvalitnímu utkání, chtěli hrát. Jsem rád, že jsme duel zvládli a máme tři body,“ dodal pro klubový web po zápase Trpišovský.

Foto: Imrich Hrabovský