Loading...
Basketbal

Jindřichův Hradec vstupuje do nové éry. S podporou GBA, ale bez Forejta

Basketbalisté BK Lions Jindřichův Hradec už nejsou BK Lions… po spojení s akademií GBA nesou název GBA Lions J. Hradec. A trenérského kormidla se ujal Julián Beťko.

bkjh_cz_16_8_2019

Po mnoho let vedl basketbalový oddíl v Jindřichově Hradci trenér Karel Forejt. Sympatický trenér dovedl Jihočeši do nejvyšší soutěže, kde několik let dokázal tým udržet. Jenže po sestupu přišla další nepovedená sezona, ve které Jindřichův Hradec neuspěl v baráži a návrat nevybojoval.

Vedení jihočeského klubu se následně sešlo se zástupci GBA, jejichž tým rovněž v baráži neuspěl. A společně došli k závěru, že bude pro obě strany prospěšné vytvořit novou organizaci pod jménem GBA Lions Jindřichův Hradec.

GBA má kvalitní mládežnickou základnu a dodá na jih Čech silnou mládežnickou kostru. Pro A-tým to znamená, že bude mít kde brát hráče v případě zranění. Ze současného jindřichohradeckého kádru zůstává většina hráčů.

„Stanislav Zuzák, Jan Tomanec, Vojtěch Novák, Štěpán Picka, Robert Bzonek, Lukáš Stegbauer a Jiří Šoula,“ píše klub ve svém prohlášení. „Z Brna by měl hostovat na jihu Čech Radek Farský a jedná se o návratu odchovance Hradce Štěpána Borovky. „Ještě přijdou i hráči z loňského programu GBA – František Bartoň a Filip Novotný.“

Základní skladbu týmu doplní ještě dva nebo tři cizinci v dospělém věku. Kvóta v první lize je, že do zápasů můžou jít dva, takže větší počet nemá smysl. Hlavním trenérem celé organizace i A-týmu bude Julián Beťko, který byl do minulé sezony i ředitelem akademie GBA.

Kde bude po konci v Jindřichově Hradci působit Karel Forejt, není v tuto chvíli jasné. Sezona začíná Jihočechům v polovině září. První domácí zápas pak odehrají v pátek 27. září s USK Praha B.

Foto: bkjh.cz