Loading...
Hokej

Motor začal lépe, přesto utkání v Linci nezvládl

Po vítězném domácím představení se hokejisté Českých Budějovic vydali k dalšímu přípravnému utkání. Tentokrát jej na rakouské půdě čekal domácí Linec. Jihočeši byli už z počátku aktivnější, jasné vítězství si ale vybojovali Rakušané.

První utkání pod novým trenérem vyšlo rakouskému Linci na jedničku. Hned z úvodu se sice musel bránit tlaku, který si Motor vytvářel, spoléhat přitom však mohl na brankáře Kickerta, který si byl velmi jistý. Na opačné straně kluziště byli blízko vedoucí branky domácí, ale pokus Andrease Kristlera zastavila konstrukce budějovické branky. V závěrečné pětiminutovce prvního dějství gól však přišel. Justin Florek svou střelu adresoval přesně a dostal Linec do těsného vedení.

I do druhé třetiny vstoupili svěřenci Václava Prospala lépe. Do tlaku se dostávali i díky nedisciplinovanosti lineckých hráčů a svou šanci využil Jan Veselý. Svou druhou gólovou trefou se zasloužil o vyrovnání. Tlak z hokejek Motoru stále trval, výborně chytající Kickert však svůj tým nadále držel. První polovina utkání se výsledkově k žádnému mužstvu nepřiklonila, ta druhá už byla jednoznačná. Vedení svému týmu vrátil s úspěchem Da Silva, do brankových statistik se poté zapsal i McNeill a také ke druhé přestávce odcházeli spokojenější domácí.

Motor se sice ze všech sil snažil manko stáhnout, efektivita střelby ale postrádala účinek. Domácí brankář chytal opravdu skvěle. Václav Prospal se potom odhodlal k risku a tři minuty před koncem zkusil Power-play.  Ani s šesti muži v poli ve Budějovice snížení nedočkali. To naopak Linec využil prázdné klece. Na konečných 4:1 utkání definitivně rozhodl kapitán Lebler.

EHC Black Wings Linec – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:1 (1:0 2:1 1:0)

Branky: 16. Florek, 32. DaSilva, 40. MCNEILL, 60. Lebler – 24. Veselý
Diváci: 1900

EHC Black Wings Linz: Kickert (Mocher) – Wolf, Valach, Matzka, Roach, Kragl, Rutkowski – Lebler, McNeill, Gaffal, Kristler, Schofield, Umicevic, Kalus, Brucker, DaSilva, Leiler, Florek, Woger, Pusnik

ČEZ Motor České Budějovice: Klouček (Strmeň) – Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil, Suchánek, Svach – Christov, Kloz Doležal, Novák M., Prokeš, Veselý, Babka, Přikryl, Endál, Holec, Šimánek, Hawerchuk