Loading...
Hokej

Další nová jména pro táborskou ofenzívu: k Jordánu míří Vincent Keszi a Jan Bárta

Ofenzívní řady táborského druholigového hokejového týmu hlásí další proměnu. Do služeb HC Tábor se hlásí další dvě nové tváře: útočníci Jan Bárta a Vincent Keszi.

www.pexels.com

Dvaadvacetiletý Jan Bárta je odchovancem českobudějovického Motoru. Jehož cestu do tamního A-mužstva přibrzdilo v přípravě na předminulou sezonu nepříjemné zranění v tréninku na suchu. Uplynulý ročník strávil rtuťovitý forvard v druholigovém David servisu České Budějovice, kde si ve 32 utkáních připsal 12 branek a 10 asistencí. Třetí nejvyšší soutěž si zahrál už o rok dříve, kdy naskočil do 11 utkání za IHC Písek (3+5).

V uplynulých dnech se Jan Bárta ucházel o místo v prvoligové Kadani, navzdory třem kanadským bodům ve čtyřech zápasech se ale v přílivu mladíků z partnerských klubů Sparty a Pardubic do kádru nepropracoval.

Stejně starý útočník Vincent Keszi sbíral mládežnické ostruhy ve výběrech Kladna a má na kontě i čtyři zápasy za prvoligové „áčko“. Mozaiku startů ve třetí nejvyšší soutěži prozatím skládal ve třech klubech. V barvách Řisut, Sokolova a Bíliny odehrál souhrnně 45 utkání s bilancí 13 branek a 17 gólových přihrávek. Na nový mistrovský ročník se Vincent Keszi připravoval s pražskou Slavií, ani on ale nakonec v nabitém širším kádru sešívaných sítem trenérů neprošel.

Zatímco Vincent Keszi se už v pondělí objevil na tréninku táborského celku a počítá se s ním do úterního utkání s Moravskými Budějovicemi, Jan Bárta se nejprve musí vypořádat s nemocí a do přípravy kohoutů teprve naskočí.

Zdroj: Pavel Šácha, hctabor.com

Foto: www.pexels.com