Loading...
Hokej

Venku Motor opět prohrál. Lišky jej přehrály v nájezdech

Čas na odvedu s posledním soupeřem. Hokejisté Českých Budějovic vyrazili k dalšímu venkovnímu utkání a opět za hranice. Do utkání s Lužickými Liškami vstoupili Jihočeši skvěle, rychle se gólově prosadili a vypadalo to velice dobře. Ale zejména díky špatné druhé třetině dostali soupeře na koně, který i v závěru třetí třetiny vymazal vedení hostů. V samostatných nájezdech Budějovice padly.

Stejně, jako tomu bylo na ledě v Budvar aréně, tak i na německé půdě vstoupili do utkání Jihočeši hodně aktivně a už po minutě hry donutili soupeře svůj tým oslabit. První přesilovku zahráli Budějovičtí velice dobře, jenomže gól z ní nevstřelili. Poté se s úspěchem nesetkal ani Suchánek, načež na Carrutha nevyzrál ani Lytvynov. Na konci páté minuty už byl útok Motoru přesný a prvním, kdo rozvlnil síť byl Matouš Venkrbec, jenž je další jihočeskou posilou, která se dočkala branky. V aktivitě tým Václava Prospala neustával a rázem se projevila nedisciplinovanost Němců. Dvojnásobná přesilovka znamenala pro dnešního favorita další velkou příležitost a tak se také stalo. Branku Jiřího Šimánka málem rozhodčí neuznali, jelikož si jí nebylo stoprocentně jistí, nakonec však dvougólové vedení hostů potvrdili.  Domácí tým Lausitzer Füchse se ale prosadit chtěl a ze všech sil se snažil. Kontaktního gólu se také dočkal, jenomže ani trefa Philipa Kuschela neznamenala dlouhotrvajících nadějí, protože přišla blesková odpověď. A Motor nezastavilo ani vyloučení ve vlastních řadách. Rázem úder přidal další nováček v dresu Jihočechů Miroslav Holec. Ačkoliv nějaké šance první dějství ještě nabídlo, gólového vyjádření se nedočkal nikdo ze zúčastněných.

Těžko hádat, jaké pokyny svým svěřencům, o přestávce rozdal domácí trenérský tým, ale do druhé třetiny vstoupily Lišky nebojácně a už po půlminutě se zasloužili o nebezpečnou příležitost. Prozatím sice byly neúspěšné, avšak brzy se kontaktní trefy dočkaly i podruhé. A trefil se Čech Ondřej Poživil. Druhá perioda byla ve svém průběhu výživnější spíše na vyloučení, než na hokejovou parádu, avšak prosadit se v početní výhodě prozatím nedokázali domácí, ale ani hosté. Blízko druhé trefy byl dobře hrající Venkrbec, jenomže domácí brankář vytáhl zákrok z fotbalového repertoáru a jeho střelu vykopl. Další fáze hry patřila týmu Lausitzer Füchse. Budějovičtí hokejisté mu k tomu dali prostor hrou v rozporu proti pravidlům a vyrovnání bylo na cestě. Ve snaze domácích byl Clarke Breitkreuz tím, kdo dostal puk za Strmeňova záda. Rázem domácí tým převzal kontrolu nad zápasem a jejich snaha se znásobila.

Že byli domácí po vyrovnání lépe připraveni na vstup do třetí periody, nasvědčoval hned její začátek. Opět bylo Němci zprvu aktivnější a jako první gólman, který měl práci, byl Strmeň. Přesto polovina třetí třetiny nepřinesla, kromě šancí na obou stranách, nic zásadního. Jen opět nevyužité přesilovky, kterých toto utkání nabízelo až až. Poslední desetiminutovka základní hrací doby už byla plodnější. Ve dvaapadesáté minutě byli Lišky nepozorné v obraně, čehož využil talentovaný Václav Karabáček a vrátil vedení na stranu Českých Budějovic. Krátce na to mohli Jihočeši ztvrdit svou snahu o první venkovní vítězství, když dostali nabídku ve formě další přesilové hry. Drželi pásmo, nebezpečnou situaci si však nevytvořili. Naopak následně dali šanci domácím ke dvojnásobné přesilovce. Proti pravidlům se provinil nejprve Pavel a po něm Venkrbec. A domácí sáhli k risku. Odvolali brankáře a zkusili to v šesti proti třem. Když už Pavel byl na ledě, Motor hrál ve čtyřech a měl před sebou prázdnou klec, mohl opět úřadovat. A stejně, jako tomu bylo na ledě Budvar arény, i zde ve hře bez brankáře byl gólově úspěšný tým EHC Lausitzer Füchse. Konec utkání zamítl Robert Farmer a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy, jelikož prodloužení bylo vypuštěno.

V dovednostní soutěži strhli vítězství na svou stranu hokejisté Lužických Lišek. V sedmé sérii o konečném vítězství 5:4 po samostatných nájezdech rozhodl Clarke Breitkreuz.

EHC Lausitzer Fuechse – ČEZ Motor Č. Budějovice 5:4 sn (1:3 2:0 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Kuschel (Keussen, Schwamberger), 22. Poživil (Breitkreuz, Karrer), 38. Breitkreuz (Ustorf, Granz), 59. Farmer (Murphy, Breitkreuz), rozh. náj. Breitkreuz – 5. Venkrbec, 8. Šimánek, 15. Holec, 52. Karabáček (Doležal)
Rozhodčí: Göran Noeller, Kevin Salewski – Kenneth Englisch, Markus Paulick  |  Diváci: 918

EHC Lausitzer Füchse: Carruth (Franzreb) – Keussen, Fern, O. Poživil, Monteith, Granz, Karrer – Schwamberger, Murphy, Ustorf, Farmer, Kuschel, Reichel, Rentsch, Rennert, Breitkreuz, Strodel, Hammond, Andres.