Loading...
Fotbal

Nadějný náskok Dynamo tristně promrhalo. Za Mladou Boleslav úřadoval sniper Komličenko

Vytvořili si opravdu nadějný náskok a přišli o něj. Budějovičtí fotbalisté si v Mladé Boleslavi vytvořili dvoubrankové vedení, které si drželi ještě čtyři minuty před koncem prvního poločasu, jenomže při změně stran už bylo vyrovnáno. Obrat, který čítal čtyři údery, řídil kanonýr Komličenko. Nedohrál jihočeský kapitán Kladrubský.

Příjemná změna, oproti ustrašenému vstupu do zápasu se Slavií, byla vidět už z počátku utkání, když černobílí začali aktivní hrou. Čavoš se ale po Schrazově pobídce k zakončení nedostal a Brandnerovu ránu hasil Šeda. Důvod k radosti měli jako první domácí fotbalisté. Tu jim ovšem rozhodčí Proske ihned zamítl, protože Pudil dorážel balon do Staňkovy brány ze zřetelného ofsajdu. Budějovický brankář se poté musel činit před opět dotírajícím Pudilem, jenž si naskočil na Auerův rohový kop. V tuto chvíli Dynamo svého soupeře ještě trápilo a po zásluze se krátce po půlhodině hry dostalo do vedení. Komličenko na polovině hřiště udělal chybu v rozehrávce, čehož využil Kulhánek. Prostrčil balon dopředu na Lukáše Provoda a na jeho ránu ze střední vzdálenosti se Šeda natahoval marně. Hosté byli při chuti. O osm minut později se vyjádřili znovu. Po rohovém kopu se o gól pokoušel Javorek, avšak rána mu nesedla podle představ. Balón se šťastně odrazil k Patriku Brandnerovi a ten už náskok zvýšil, když vystřihl ukázkové nůžky.

Nadějný začátek. Zdálo se, že se rýsuje pěkné překvapení, ale pak o sobě dal vědět ruský ostrostřelec, který ještě do poločasové přestávky stihl vyrovnat. Pod kontaktní brankou se tučně podepsal Staněk. Ten nejistě vyběhl proti Budínského přímém kopu a Nikolaj Komličenko, na něhož se usmívala prázdná brána, měl snadnou práci. A krátce na to ten samý muž vedení Budějovic vymazal. Obrana Jihočechů se nedokázala domluvit. Z její nejistoty vycítil šanci, dostal dost volného prostoru, aby si střelu připravil a jeho pokus skrze obránce skončil uklizený u levé tyče.

Do druhého poločasu vstoupili hosté jako opařeni. Po tristní ztrátě byli na koni Mladoboleslavští a pramenil z toho další zářez do pažby Nikolaje Komličenka. Ten po rohovém kopu Matějovského přesnou hlavičkou završil svůj hattrick. Pro Horejšův tým to byla studená sprcha, se kterou se dalo jen těžko vyrovnávat, přesto měl k brance velice blízko Javorek. Chyběla mu však přesnost a střela doprostřed klece nebyla pro Boleslav nebezpečná. Vítězství automobilového města ztvrdil opět nejlepší střelec loňského ligového ročníku. K volnému přímému kopu se postavil Mešanovič, chytře jen posunul balón do výhodnější pozice pro obávaného Komličenka a ten poté, jakmile propálil vše, co mu stálo v cestě, zaznamenal svůj čtvrtý zápasový gól.

České Budějovice byly sraženy na kolena. To podtrhl kapitán Kladrubský, když po křížku s Mešanovičem svého soupeře zasáhl rukou do obličeje a rozhodčí jej okamžitě poslal pod sprchu. V závěru už se žádná úprava skóre nekonala. Středočeši si svůj náskok v klidu pohlídali, přičemž po chybách v riskantní hře Budějovic ještě hrozili z nabídnutých brejků, avšak bez dalšího úspěchu. Prohra 2:4 pro Dynamo znamená třetí porážku v řadě a již páté po sobě jdoucí utkání, kdy nováček nedokázal vyhrát.

FK Mladá Boleslav – SK Dynamo Č. Budějovice 4:2 (2:2)

Branky: 45., 45.+2., 54. a 67. Komličenko – 33. Provod, 41. Brandner
ŽK: Komličenko, Mešanovič – Čavoš, Čolič  |  ČK: Kladrubský
Rozhodčí: Proske – Kotík, Horák  |  Diváci: 2852