Loading...
Fotbal

Vstup do MOL Cupu vyšel Dynamu vítězně

První pohárový zápas fotbalisté Českých Budějovic v klidu zvládli. Na půdě Ústí nad Orlicí zvítězili poklidným výsledkem a propluli prvním kolem poháru. Premiéru v mistrovském utkání si odbyl Zdeněk Křížek a vychytaným čistým kontem podpořil vítězství 2:0.

Dynamo se zhostilo role favorita a od začátku na hřišti panovalo. První šanci s gólovými parametry měl v desáté minutě Mustedanagič, když vypálil s velké dálky a svou skákavou střelou nadělal domácímu brankáři slušné problémy. Ten míč dokázal pouze vyrazit, jenže dobíhající Schranz se k zakončení nedostal. Ke slibnému zakončení se později dopracoval také Helešic, ovšem i s jeho pokusem si gólman Jeřábek poradil a Čavošova dorážka mířila vysoko nad domácí klec.
Až ve čtyřicáté minutě se Jihočeši dočkali vstřelené branky. Mustedanagič přesným kolmým pasem pobídl Patrika Brandnera a ten už neměl těžkou práci. Ranou na zadní tyč překonal Jeřábka a otevřel skóre. Velmi aktivně hrající Mustedanagič se o pár vteřin mohl také prosadit. Helešic poslal centrovaný míč na mladého Bosňana, který bez přípravy zakončoval rovnou ze vzduchu. Jeho dělovka patrně mířila do branky, ale zablokoval ji jeden z bránících hráčů. Ústečtí se během úvodní půle dostávali do šancí spíše sporadicky. Křížek si pár zákroků připsal, ačkoliv moc práce s nimi neměl.

I po změně stran byly České Budějovice lepším týmem, ale k většímu ohrožení soupeřovy branky se nedopracovalo. To  však na druhé straně ani ústecká Jiskra. Vážností zaváněla až šance Táborského v šestadevadesáté minutě, když ho kolmou přihrávkou ke skórování vyzval Havelka, jenomže budějovické ikoně se pod nohy vrhl domácí brankář oddálil tak zvýšení ztráty. Ne na dlouho. O chvilku později o sobě dal vědět kapitán Patrik Čavoš. Ten byl po zahrávaném rohovém kopu ve skrumáži hráčů nejdůraznější a dotlačil míč do brány, čímž definitivně určil vítěze utkání.
Do konce utkání zbývalo už jen pouhých dvacet minut a třetího gólů se více než tisícovka přítomných diváků nedočkala. Za zmínku stojí pouze pokus Schranze, ovšem jeho střela se mezi tři tyče nevešla. A ačkoliv utkání bylo nastaveno o pět minut, neudálo se již nic zajímavého. Jihočeši drželi balón na bezpečně daleko od Křížka a v klidu si tak dokráčeli pro postup.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – SK Dynamo Č. Budějovice 0:2 (0:1)

Branky: 40. Brandner, 71. Čavoš  |  Žluté karty: Chleboun – Havel
Rozhodčí: Hanousek – Kubr, Flimmel  |  Diváci: 1180

Ústí nad Orlicí:
Jeřábek – Habrman (77. Krátký), J. Chleboun, P. Chleboun, Langer, Mayer, Špatenka, Nágl (57. Grepl), Skalický, Souček, Falta (46. Pazdera).

České Budějovice: Křížek – Čolić, Havel, Kulhánek, Helešic – Čavoš, Havelka – Brandner (67. Táborský), Mustedanagić, Provod – Schranz (79. Mršić)

Ohlas trenéra: (zdroj: dynamocb.cz)

David Horejš (trenér Dynama): „Jsem rád, že jsme splnili roli favorita a postoupili. Pohárové zápasy nejsou jednoduché, hodně je ovlivňuje první branka. Dobře jsme k tomu přistoupili, domácí jsme k ničemu nepustili. Měli jsme i další možnosti. Odehráli jsme to velice dobře a zaslouženě postoupili.