Loading...
Hokej

V premiéře domácího turnaje Jihočeši vynulovali Linec

Vstup do Motor Cupu si budějovičtí fanoušci snad nemohli přát lepší. Ve svém prvním představení totiž Motor doslova zničil rakouského soupeře a zvítězil jasně 4:0. Třemi body se zaskvěl obránce Pýcha, dnes svěřence Václava Prospala čeká zvučný Chabarovsk.

Přestože utkání už od úvodního vhazování nastolilo vysoké tempo, na první vážnější situaci si diváci museli počkat až téměř do poloviny první třetiny. Na puku operovali hokejisté Lince a o zakončení se snažil Kristler. Při jeho nájezdu na budějovickou branku se ale sám dostal do ostrého úhlu a jeho střelu Klouček dokázal zlikvidovat. Ten samý muž se poté pokoušel natáhnout po dorážce, leč neúspěšně. Poté měli Linečtí výhodu první početní převahy, s níž však nenaložili dobře. A to Motor trestal. Kloz nejprve posunul kotouč na hůl kapitána Pýchy, jenž mohl z dobré pozice pálit, jenže si povšimnu ještě lépe postaveného Martina Nováka a ten pohotově dostal puk do sítě. Brzy na to měl dobrou příležitost také Gilbert, ale jeho střela těsně minula horní tyč rakouské klece a zaduněla za ní. Ani následující dvě po sobě jdoucí vyloučení, která první dějství uzavřela, hokejisté Lince nedokázali přetavit ve vyrovnání.

Druhá perioda nabídla naopak nejprve příležitosti pro domácí mužstvo, když se na trestné lavici prostřídal Wolf s Altmannem a Schofieldem. Ani Motor nebyl úspěšný. Více vzrušení přinesl až zlom poloviny utkání. Blízko zakončení byl Endál. V přečíslení vyloženou gólovou příležitost ovšem nevyužil a touš adresoval pouze do zadního mantinelu. Hra byla stále v režii pořadatelského mužstva. To sice opět promrhalo přesilovou hru, bezprostředně po ní měli ale fanoušci druhý důvod k radosti. A byl u toho znovu Pýcha. Ten vychytrale využil pravidla hybridního icingu a o mantinel narazil puk nové posile z Olomouce. Miroslav Holec už jen splnil povinnost a ze své palebné pozice rozvlnil síť za lineckým brankářem. Ještě před koncem druhé dvacetiminutovky měl svou další možnost Gilbert, jenomže ani tentokrát mu štěstí nepřálo a jeho snahu zastavila branková konstrukce.

Na góly nejplodnější bylo až poslední dějství. Svou daň si ještě předtím vybrala nemohoucnost využití přesilových her. Nejprve byl neúspěšný Linec, poté i Motor. Další nabídnutou početní výhodou už Jihočeši ale nepohrdli. Pár vteřin před jejím koncem od modré čáry střílel Pýcha, načež se v předbrankovém prostoru nejrychleji zorientoval Jan Veselý a uštědřil Rakušanům třetí zásah. To už bylo sice rozhodnuto, avšak k jedné úpravě skóre ještě došlo. Hokejisté Lince se snažili o alespoň čestnou branku a tak to zkusili s šesti muži v poli. Prázdná klec si o čtvrtý gól vyloženě říkala. Novákovi k zakončení chyběla špetka přesnosti, o nápravu se ale později z ostrého úhlu postaral Martin Beránek a výsledku utkání tak dal definitivní podobu.

ČEZ Motor Č. Budějovice – EHC Black Wings Linz 4:0 ( 1:0 1:0 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Novák (Pýcha, Kloz), 33. Holec (Pýcha), 49. Veselý (Kloz, Pýcha), 58. Beránek (Endál, Kloz).
Vyloučení:
7:9  |  Využití: 1:0
Rozhodčí :
Pražák, Horáček – Zika, Polonyi  | Diváci:2870

České Budějovice: Klouček – Vydarený, Plášil, Pýcha, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Novák, Kloz, Endál – Karabáček, Gilbert, Doležal – Christov, Prokeš, Veselý – Beránek, Venkrbec, Holec

Linec: Kickert – Kragl, Rutkowski, Wolf, Roach, Finn, Altmann, Matzka – Lebler, McNeill, Woger – Kalus, Brucker, Gaffal – Kristler, Schofield, Umičevič – Leiler, Florek