Loading...
Fotbal

Táborsko hostí béčko Příbrami

Po středečním smolném vypadnutí z poháru čeká na A tým FC MAS Táborsko domácí mistrovský zápas proti 1. FK Příbram „B“. Hraje se v neděli 1. září od 17 hodin na Kvapilce. Trenér Jihočechů Miloslav Brožek je názoru, že áčko Příbrami v první lize překvapuje, v týmu panuje dobrá atmosféra.

Pokud přijedou do Tábora tzv. pendlové, mohou tuto pohodu přenést i do kabiny rezervy. „O to těžší zápas nás pak čeká, ale i my máme slušné výkony a výsledky. Jsme první v tabulce, hrajeme doma a domácí prostředí nám velí zvítězit. Chceme získat další tři body a potěšit diváky,“ uvedl trenér, který dodal, že přípravný zápas se stejným soupeřem, který Táborsko vyhrálo 4:1, musí být zapomenut. „Toto bude jiný zápas,“ míní Miloslav Brožek. Za béčko Příbrami hrají zkušení hráči: Slepička, Voltr, Jablonský, nebo rychlý Antwi. „Je vlastně jedno, s jakou sestavou Příbram přijede, my musíme podat kvalitní výkon,“ ví trenér FCT.

Tomu už je trochu žinantní mluvit o náročném cyklu středa – neděle, který jeho tým absolvuje podruhé. Nechce, aby to vyznělo jako výmluva, ale zejména mladíci na něco podobného nejsou zvyklí. „Neříkám to proto, že bych si chtěl dělat nějaké alibi. Pokud v neděli neuspějeme, nikoho nebude zajímat, že jsme ve středu ve vedru hráli sto dvacet minut,“ přemýšlí Miloslav Brožek.
Ten celou pozvánku na neděli uzavřel tím, že cílem klubu je bavit publikum, hrát o špičku tabulky a vracet do Tábora pozitivní fotbalovou náladu. Platí to i pro nadcházející utkání s Příbramí B. Odřídí ho trio rozhodčích: Zadinová – Vyhnanovský, Lafek.