Loading...
Fotbal

Dynamo porazilo Zlín 2:0 a odpoutalo se od chvostu tabulky

Na lavičce s nováčkem Michalem Rabušicem, se změnami na stoperu nastoupili fotbalisté SK Dynamo České Budějovice do zápasu s FC Fastav Zlín. Jihočeši dokázali soupeře těsně porazit a získali důležité tři body.

Rozdíl oproti minulým zápasům byl zřejmý. Zlín ač ještě nedávno hrál Evropské poháry prostě netáhne jako Sparta nebo Slavia. Cestu na Střelecký ostrov si našlo 3 447 diváků. Věrní fanoušci byli odměněni domácí brankou ve 23. minutě, kdy se po souhře s Ledeckým trefil na hranici vápna přesně pod horní tyč Patrik Brandner.

V závěru poločasu mohl přidat druhý gól Schranz, ale orazítkoval jen břevno. Dynamu v první půli fungovala obrana, do které trenér Horejš výrazněji zasáhl po předešlých neuspokojivých výsledcích a vyloučení Kladrubského. Vedle Havla šel na stopera Kulhánek a na levého beka Provod. Oba jsou sice záložníci, ale svoji novou roli zvládli.

Zlín měl největší šanci na vyrovnání po hodině hry. Prostor pro střelu málem využil Poznar se Železníkem, který pálil pod břevno. Gólman Staněk dokázal dobrým zákrokem míč vyrazit na brankovou konstrukci. Dvacet minut před koncem chtěl ze standardní situace zakroutit míč rovnou přes zeď Provod, ale branku minul.

V 73. minutě poprvé v dresu Dynama vyběhl na trávník Rabušic, který je nejnovější posilou Jihočechů. Jen o minutu později udělal velkou chybu při rozehrávce stoper Havel, ale naštěstí pro domácí Železník branku přestřelil.

Rabušic se za velkého potlesku uvedl v 84. minutě šikovnou hlavičkou po centru z pravé strany a zvýšil na 2:0. Závěr zápasu si Dynamo pohlídalo a zaznamenalo po návratu do nejvyšší soutěže první domácí výhru. V tabulce přenechalo Dynamo poslední místo bez dohrávek Opavě.

SK Dynamo České Budějovice – FC Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Branky: 23. Brandner (Ledecký), 84. Rabušic (Čolić). Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Hock. ŽK: 1:1.

Č. Budějovice: Staněk – Čolić, L. Havel, Kulhánek, Provod – Čavoš (C), Havelka (80. P. Novák) – Brandner, Javorek, Schranz (89. Helešic) – Ledecký (72. Rabušic)

Zlín: S. Dostál – Hlinka, P. Buchta, Azackij (74. Pejša) – Džafić (66. Hnaníček), Mašek, Jiráček (C), Podio (5. Železník), Čanturišvili – Fantiš, Poznar