Loading...
Fotbal

Utkání nad Chvalšinami v derby opanovalo Dolní Dvořiště. Hošek se blýskl hattrickem

Okresní derby ve skupině A krajské 1.B třídy hostilo Dolní Dvořiště. To na své půdě přivítalo sobě známého oponenta z Chvalšin a přestože domácí vstoupili do zápasu vlažněji, rychle misky vah překlopili na svou stranu. Zvítězili jasně výmluvným výsledkem 5:1 a za zmínku stojí zejména třígólový výčet Patrika Hoška.

Vstup do utkání měli lepší Chvalšinští fotbalisté. Na míči byli zpočátku aktivnější, než se soupeř stihl rozehrát, vytvořili si slibně vypadající příležitosti k zakončení, žádná z nich ale neměla gólové parametry. Při dobrých myšlenkách totiž zavládla nepřesnost. Po čtvrthodině hry si už i Dolní Dvořiště začalo více herně rozumět a to také díky nedůslednosti ve hře hostujícího celku znamenalo brzkou vstřelenou branku.
Zhruba v polovině prvního poločasu na sebe po standardní situaci kapitán Štifter upoutal pozornost dvojice obránců, načež šikovně prostrčil míč k noze nehlídaného Patrika Hoška a ten již neměl problém zakončit. Vedoucí branka mužstvo trenéra Bršťáka nabudila k ještě aktivnější hře a výsledek se dostavil záhy. V devětadvacáté minutě od poloviny hřiště postupoval Karel Šrefl. Hráči soupeře spíše kontrolovali případnou přihrávku a na samotného útočícího fotbalistu nebrali takový zřetel, jaký by měli, a tím mu dali dostatek prostoru, aby se dostal blíže k brance, připravil si střelu zakončil až za záda brankáře Cáby. První poločas tak vyzněl v celkem snadné vedení domácích.

Po změně stran byli naopak jako opařeni Chvalšinští, přestože do hry vstoupil i Zbyněk Ginzel st., coby hrající trenér. Z jejich nepozornosti se zrodila příležitost nenápadné Markovy střely, s níž si Cába ještě poradit dokázal, jenomže míč vyrazil pouze k Patriku Hoškovi, před kterým už stála jen prázdná branka s ležícím gólmanem. Snadné příležitosti se domácí kanonýr chopil a svým druhým gólem v zápase zvýšil na tříbrankový rozdíl. Snížit stav a dát utkání ještě nějakou naději mohl v pětapadesáté minutě Holas, když si v bezprostřední blízkosti naskočil na centr některého ze svých spoluhráčů, ovšem jeho hlavičkový pokus nenašel adresu mezi tyčemi Poslovy branky. Poté už Dolní Dvořiště utkání definitivně rozhodlo. Z následujícího útoku vycítil šanci opět Patrik Hošek. A naložil s ní nejlépe, jak mohl. S ničím se nepáral, opřel se do balonu a kolmou střelou jej uklidil k tyči, čímž dokonal hattrick. Natahující se Cába byl příliš krátký a neměl sebemenší šanci zasáhnout.
Alespoň čestné branky se Chvalšiny přeci jen dočkaly. Po kombinaci, která postupně vedla k postupu před Posla, se zakončení chopil nejpovolanější muž na hřišti. Hrající trenér Zbyněk Ginzel st. nevymýšlel žádnou zbytečnou složitost a po zemi uklidil míč za domácího brankáře. Dejte jim bůra. To se ozývalo z úst několika přítomných fanoušků, kteří si žádali ještě ještě alespoň jednu branku. Jejich přání vyslyšel Burjász, když si při svém operování v šestnáctce řekl o faul a rozhodčí dvě minuty před koncem řádné hrací doby ukázal na penaltovou značku. K zahrání pokutového se postavil Pavel Pecha a nekompromisně zakončil. Za jeho střelou, která už znamenala pouze estetickou úpravu skóre se bezbranný Cába pouze ohlížel.

FK Dolní Dvořiště – TJ Sokol Chvalšiny 5:1 (2:0)

Branky: 23., 47. a 57. Hošek, 29. Šrefl, 88. Pecha (p.) – 75. Ginzel st.
ŽK: Mitroi, Kouba, Sulzer- Ginzel ml., Fučík, Zwifelhofer
Rozhodčí: Bezpalec – Janda, Večerník  |  Diváci: 100

Dolní Dvořiště: Posel, Marek, Doucha, Tesař, Sulzer, Štifter, Mitroi, Hošek (63. Pecha), Burjász, Krenauer, Smějsík, Kouba (68. Macanovič), Šrefl

Chvalšiny: Cába, Ginzel ml (76. Matoušek), Decarli (46. Ginzel st.), Kaprál, Zwifelhofer, Fučík, Sluka, Postl, Fic, Oškrda, Holas

Ohlasy trenérů

Štefan Bršťák (FK Dolní Dvořiště):Chtěli jsme navázat na zlepšené výkony z předchozích zápasů. Vstup do sezóny se nám povedl na výbornou a to jsme potřebovali potvrdit i proti nováčkovi. Skóre 5:1 je pro nás krásný výsledek, Zápas se musel líbit i početné skupině diváků. Hosté byli nebezpeční v brejkových situacích, akorát jim vázlo zakončení. My jsme se s utkáním vypořádali skvěle, po třech odehraných kolech máme sedm bodů, což jsme měli loni za celou podzimní část a kluky musím pochválit. Velké díky si zaslouží také diváci, kteří nás přijeli podpořit.“

Zbyněk Ginzel st. (TJ Sokol Chvalšiny): „Vstup do utkání jsme měli slušný. Poté jsme propadli  po standardní situaci, kdy jsme dostali úvodní branku. Kluci si zkrátka stále vybírají nováčkovskou daň. Druhý gól jsme si také sami zavinili, když jsme nechali soupeře projít téměř celým hřištěm a tím bylo po zápase. Do druhé půle jsem sám nastoupil jako hrající trenér a myslím si, že se hra trošku zvedla, přestože jsme opět inkasovali. Herní projev byl ale lepší než v prvním poločase. V případě, že mi nebudou chodit lidi a k dispozici budu mít jen jednoho na střídání, se krajská soutěž opravdu hrát nedá.“