Loading...
Florbal

Štíři začínají na půdě Brna. Jak se změnil kádr?

Druhou sezonu mají před sebou florbalisté FBC Štíři České Budějovice ve druhé nejvyšší soutěži. Cílem klubu je postup do play-off a vyhnout se tak bojům o udržení.

Štíři zahajují sezonu na půdě nováčka. Do Brna pojedou Jihočeši s jasným cílem uhrát body a vstoupit do sezony vítězně. Zápas na půdě brněnských Guliverů se hraje v sobotu od 18:30. V prvním domácím zápase se o týden později představí Štíři proti FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice (14. září, 17:00).

Kádr jihočeského týmu se během léta prakticky nezměnil. Jedinou, ale značnou, posilou je příchod Michala Měřičky, který by měl patřit k oporám mužstva a do vrcholového florbalu se vrací po dvouleté pauze. „I přes dlouhou pauzu patří k nejlepším hráčům v kraji a pro tým bude velkou posilou,“ prozradil pro klubový web trenér Štírů Lukáš Malý.

Setrvání v klubu potvrdil brankář Radek Kulhan, jehož hostování z Dačic se změnilo na přestup. Z juniorského výběru se natrvalo v A-týmu usadili Tomáš Hanák, Daniel Drobiš a Jan Procházka. V týmu pokračuje i původem strakonické duo Jan Staněk a David Chvosta.

Do vyšší soutěže na střídavý start odešel po vydařené sezoně Radek Hanák (nově bude hrát superligu za Black Angels) a Kryštof Bučok z pracovních a studijních důvodů odešel do Čelákovic (Národní liga).