Loading...
Futsal

Dynamo tvrdě narazilo. S mistrem prohrálo o osm branek

Premiéra ve Varta futsal lize hráčům SK Dynamo PCO České Budějovice nevyšla. V Praze prohráli Jihočeši s úřadujícím českým mistrem AC Sparta Praha 2:10. Dynamo, které hrálo bez kapitána Pouzara, mělo problémy hlavně na začátku zápasu.

lstv_cz_5_9_2019

Zápas od prvních sekund byl jasně v režii domácího týmu. Po dvanácti sekundách hry udělal u lajny obrovskou chybu Peterek a Tomáš Drahovský to bez problémů proměnil, který pálil z volné pozice pod horní tyč. O pár desítek sekund později to bylo o dvě branky, když se po souhře se Seidlerem prosadil znovu Drahovský.

První čtyřka Dynama okamžitě poznala rozdíl mezi první a druhou ligou a odešla střídat. Zmírnit domácí tlak se ale ani dalším hráčům nepovedlo. Wilde následně napálil horní tyč. Ještě v první části úvodní půle se trefili znovu Drahovský a Tihomir Novak – 4:0. Největší šanci na korekci skóre měl v této části zápasu v 11. minutě Roman Lengyel, který po souhře s Petrem Benátem trefil vnější tyč. Sparta i nadále pokračovali v převaze a do konce poločasu se trefila ještě třikrát.

Až v posledních minutách dokázali hráči Českých Budějovic v ofenzivě domácí přehrát. Šance Slámy nebo Lengyela ale z 18. a 19. minuty zůstaly nevyužity. Rozdíl mezi první a druhou ligou byl vidět i ve druhém poločase. I na akci z 23. minuty, kdy šli na jednoho obránce sami Hrbáč a Jasanský. Hrbáč ale nedokázal obránce obejít a akce nakonec nebyla ani zakončena.

Dynamo, které postrádalo ve hře zraněného kapitána Radima Pouzara, se dočkalo první branky v nejvyšší soutěži ve 24. minutě. Míč na polovině hřiště nezpracoval jeden z obránců a Martin Jasanský rázem běžel sám na brankáře a věděl si rady – míč poslal levačkou přesně k levé tyči – 7:1. Osmou trefu zanedlouho přidal z dorážky Michal Seidler.

Ve 32. minutě prostřelil zeď i brankáře ze standardní situace u lajny David Radouch a snížil na 8:2. Když Sparta ale chtěla, dokázala hosty zatlačit. Po jedné takové akci tečoval míč do vlastní sítě Jasanský – 9:2. V další části zápasu buď domácí trefili brankovou konstrukci, nebo dobře zachytal brankář Beránek.

Desátý gól dali domácí tři minuty a 16 sekund před koncem zápasu. Brankář Dynama šel na kolena příliš brzo a Mladen Kocić toho využil střelou z úhlu pod horní tyč – 10:2.

Premiéru v domácí hale budou mít Jihočeši v neděli 15. září, kdy od 19 hodin přivítají Hodonín.

AC Sparta Praha – SK Dynamo PCO České Budějovice 10:2 (7:0)

Branky: 1.Drahovský, 2. Drahovský (Seidler), 7. Drahovský (Rick), 10. Novak, 13. Kocić, 14. Seidler (Drahovský), 17. Seidler (Drahovský), 28. Seidler, 32. Jasanský vlastní, 37. Kocić – 24. Jasanský, 32. Radouch. Rozhodčí: Milner – Řeháček. Bez karet.

Sparta: Vahala (Plecitý, Gerčák) – Seidler, Rick, Křivánek, Drahovský – Amadeu, Wilde, Kocić, Novak – Hora, Brahimi

České Budějovice: Beránek – Benát, Lengyel, Hačka, Peterek, K. Sláma, Jasanský, Radouch, Hrbáč