Loading...
Fotbal

Vzdorující Litvu porazili Češi 2:0. Góly dali Vaníček a Šašinka

První kvalifikační zápas o mistrovství Evropy do 21 let česká reprezentace zvládla. V Českých Budějovicích porazila Litvu o dvě branky. Hráč českobudějovického Dynama Filip Havelka se na hřiště dostal v 83. minutě.

Diváci v Českých Budějovicích se sice po letech dočkali reprezentačního utkání top kategorie a tribuny byly podle toho obsazené. Cestu na stadion si našlo 3 824 diváků. Domácímu týmu hodně pomohla situace ze 16. minuty, kdy se po souhře s Matouškem a Sadílkem trefil po zpracování míče z hranice z hranice malého vápna Antonín Vaníček – 1:0.

Češi měli po celý zápas více ze hry, ale pojišťovací druhý gól nemohla dlouho dát. Litevci hrozili hlavně z rychlých brejků, které musela často řešit domácí obrana. Vaníček mohl zvýšit na 2:0 po hodině hry, ale hlavičkou trefil jen pravou tyč. Až v 68. minutě zvýšil náskok z pokutového kopu za faul Ondřej Šašinka. Gólman šel na druhou stranu než míč a diváci se tak mohli radovat podruhé. Výborný zápas odehrál celý tým, ale vyzvednout si zaslouží Michal Sadílek, Adam Hložek a Jan Matoušek, který byl po celý zápas svým pohybem a napadáním pro soupeře hodně nepříjemný.

V závěru zápasu se na hřiště za velkého potlesku tribun dostal i domácí Filip Havelka, který vystřídal talentovaného Adama Hložka ze Sparty. Češi si zbytek zápasu bez problémů pohlídali a připsali si na úvod kvalifikace tři body. V dalších zápasech na Čechy čekají reprezentace Chorvatska, Řecka, Skotska a San Marina.

Fotogalerii připravujeme.

Česká republika – Litva 2:0 (1:0)

Branky: 16. Vaníček, 68. Šašinka z penalty. Rozhodčí: Laforge – Monteny, Cremers. ŽK: 5:2. Diváků: 3 824.

Česko: Jedlička – Holík, Chaluš, Plechatý, Granečný – Krejčí, Sadílek – Matoušek (89. Graiciar), Hložek (83. Havelka), Vaníček (74. Žitný) – Šašinka

Litva: Krapikas – Antanavičius (83. Ramanauskas), Šatkus, Armalas, Levšin – Stočkünas (62. Vareika), Utkus (46. Kloniünas), Mégalaitis (75. Uzéla), Šešplaukis, Milašius – Jankauskas (75. Dolžnikov)