Loading...
Florbal

Štíři první zápas prohráli. Malý navíc ukončil kariéru

Překvapivá zpráva přišla z florbalového klubu FBC Štíři České Budějovice. Doposud hrající trenér Lukáš Malý se před prvním zápasem nové sezony rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Jihočeši bez jeho pomoci prohráli první zápas v Brně o jeden gól.

Mělo to být utkání, ze kterého Štíři přivezou body a vstoupí vítězné do nové sezony. Místo toho ale promarnili vedení a ze hřiště brněnských Gulevrů nepřivezli ani bod. Prohráli 7:8. „Zápas jsme si prohráli sami vlastní nedisciplinovaností v obranné fázi. Po ztrátě vedení 6:4 jsme se dostali do křeče a už jsme nebyli schopní nic pořádně zahrát a neproměnili jsme několik vyložených šancí. Příště musíme hrát lépe,“ uvedl Malý po utkání v hodnocení pro ceskyflorbal.cz.

Na klubovém webu se navíc objevila zpráva, která vysvětluje absenci Malého v sestavě Štírů. „Lukáš Malý ukončil kariéru.“ Devětadvacetiletý tahoun týmu za 10 let v klubu nastoupil do 255 ligových zápasů s bilancí 533 bodů (348+185). „V podstatě jsem se rozhodl už během play-off, kdy nám Brno ukázalo, jak velký kus práce před námi ještě je, než můžeme začít atakovat nejvyšší příčky v 1. lize. Abychom se na tuto úroveň posunuli, tak potřebujeme zejména zlepšit tréninkový proces, což dle mého názoru lze jen s nehrajícím trenérem. Takže rozhodnutí bylo nakonec poměrně jednoduché. Hráčům jsem svůj záměr oznámil již na květnové předsezonní schůzce s tím, že definitivní rozhodnutí padne až dle toho, jak budeme mít silný kádr,“ řekl Malý pro klubový web.

Štíři tak mají nově pro novou sezonu trenéra, který se bude věnovat čistě koučování. Je ale možné, že v případě velké marodky Malý do některých zápasů zasáhne. Ve druhém kole hostí Jihočeši v sobotu od 17 hodin Kunratice.