Loading...
Hokej

Tábor ukázal českou sílu a čínskému soupeři nepovolil ani gól

V jasnou záležitost přeměnili hokejisté HC Tábor první zápas nové sezony. Ve II. lize hráli Jihočeši na stadionu ve Slaném, kde sídlí klub China Golden Dragon, a vyhráli jednoznačně 7:0.

hctabor_com_12_9_2019

Tábor měl zápas po celý průběh jasně pod kontrolou a už po první třetině vedl o čtyři góly. Branky zaznamenali Matějka, Heřman, Dančišin a Šulek. V dalším průběhu zápasu se trefili ještě Hájič, Havran a Bárta. Zápas pro klubový web komentoval trenér Arpád Györi: „Očekávali jsme, že soupeř bude houževnatý a připravený klást odpor, ale podařilo se nám to zlomit hned na začátku, kdy jsme mu odskočili. Pod dojmem čtyřgólového náskoku se nám pak trochu zbortila hra ve druhé třetině. Místo toho, abychom se stále tlačili do brány, jsme začali tvořit nějaké věci, které bychom měli řešit jinak. Každopádně ale byla znát chuť kluků do hry a poměr střel i všechno ostatní jednoznačně vyznělo pro nás. Směrodatný není výsledek 7:0, ale fakt, že jsme ten první zápas zvládli, Je to pro nás důležitý krok do dalších utkání a klukům za něj děkuju.“

China Golden Dragon – HC Tábor 0:7 (0:4, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Matějka (Havelka, Kadilák), 6. Heřman (Zayml), 10. Dančišin (Černý, Heřman), 11. Šulek (Seidl, Jan Bárta), 34. Hajič (Seidl), 37. Havran (Kadilák, Matējka), 42. Jan Bárta (Šulek, Seidl). Rozhodčí: Škrobák – Kučera, Beneš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 16:60. Diváků: 82.

Dragon: Sia (Chan) – J. Wang, Jao, Čchang Ťiou-jüan, Č. Wang, S‘, Siao-tung Wang, Si-chan Wang, J. Kučera – M. Li, M. Kučera, Jen, Čang, Čeng, Husarik, Siang, Chou, Ch. Li, Ma.

Tábor: M. Novák (Šorf) – Černý, Havelka, Havran, Hajič, Skočovský, Radoš, Dvořák – Jiří Bárta, Dančišin, Heřman – Šulek, Jan Bárta, Seidl – Prášek, Zayml, Březina – Pejchal, Kadilák, Matějka.

Foto: hctabor.com