Loading...
Hokej

Venkovní tažení Motor započal vysokým vítězstvím v Kadani

Hokejisté Českých Budějovic jsou zatím stoprocentní. Ke druhému kolu Chance ligy zajížděli na led outsidera do Kadaně. Domácí sice brzy vedli, poté byli však v režii pouze Jihočeši. Na výbornou formu poukázal Jan Veselý, když vsítil hattrick.

Ačkoliv byl Motor dle předpokladů od začátku aktivnějším týmem, jako první se z branky radovali Trhači. Už ve druhé minutě totiž Michal Machač nahodil puk zpoza branky a hostujícího brankáře Kloučka překvapil natolik, že ten si puk do sítě sám nešťastně srazil. Vedení Kadaňským ale vydrželo pouhých pět. Poté na sebe vzal zodpovědnost Miroslav Holec a s podporou štěstí Venkrbcovu pobídku přetavil ve vyrovnávající trefu. Krok Kadaň snažně držela téměř do konce úvodní třetiny. Od sedmnácté minuty ale začali hokejisté Budějovic svému soupeři odskakovat. Obrat nastartoval Jan Veselý, který ukázkově vymetl všechny pavučiny v Galuškově levé šibenici a o minutu později zvýšil náskok Václav Karabáček. Ten se s ničím nepáral a a ranou od buly donutil domácího brankáře puk ze své brány lovit potřetí. A to stále nebylo do první přestávky všechno. V devatenácté minutě v přesilové hře vyslal na bránu tvrdou střelu Pýcha, no níž šikovně hůl vložil Jan Veselý a definitivně srazil místní mužstvo na kolena.

Do druhé třetiny vstoupilo mužstvo Kadaně se směnou v brankovišti, když Galušku nahradil Wolf, jenomže ani to nezastavilo Jihočeskou chuť po gólech. Netrvalo dlouho a o čisté konto přišel také druhý domácí brankář. Že má Gilbert dobrý přehled o hře a pozici svých spoluhráčů dokázal, když ukázkově našel Martina Nováka, pro něhož už nebyl problém donutit budějovické fanoušky, ale si zapěli tolik oblíbenou Pátou. Favorit stále tlačil na pilu, dalšímu gólu se Trhači dravě bránili. Dařilo se jim natolik, až sevření Prospalových svěřenců začalo slábnout. To byla příležitost k protiúderu, ale na Kloučka se nepřišel nejprve Chlouba, po něm ani Klíma. Závěr druhé periody znovu patřil hostům, přestože se bránili v početní nevýhodě. Radek Prokeš však šancí ke skórování nepohrdl a síť rozvlnil i ve druhém utkání.

Budějovičtí už mohli být po šestí zásazích nasycení, ale i tak se drali za dalším zářezem. Wolf nedokázal odolávat věčně a následkem toho bylo završení hattricku pro nejlepšího ligového střelce Jana Veselého. Ten se ve skrumáži hráčů nejlépe zorientoval a připsal si tak už pátý letošní gól. Kadaň ještě mohla přidat čestnou trefu a alespoň estetickou úpravu skóre, ale Zabloudil nedokázal zpracovat přihrávku od spoluhráče. Lépe pro domácí vyšla už jen závěrečná pěstní výměna názorů, v níž byl Foltýn nad Holcovy síly. Po skvělé střelecké efektivitě se hokejisté Motoru podepsali pod nejvyšší venkovní výhrou od doby znovuzrození klubu a pod Černou věž dovezli tři body a průběžné první místo v tabulce.

SK Trhači Kadaň – ČEZ Motor České Budějovice 1:7 (1:4, 0:2 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Machač (Matýs, J. Müller) – 7. Holec (Venkrbec, Vydarený), 17. J. Veselý (M. Novák, Pavel), 18. Karabáček (Prokeš), 19. J. Veselý (Pýcha, Endál), 22. M. Novák (Gilbert), 40. Prokeš (Babka), 46. J. Veselý (Lytvynov, J. Kloz)
Vyloučení: 4:4  | Využití:0:3  |  V oslabení: 0:1
Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Tichý, Janíček.

SK Trhači Kadaň
Galuška (21. Wolf) – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Klodner, Foltýn, Novák, Mert – Kůs, Čech, Klíma – Chlouba, Zabloudil, Machač – Matýs, J. Müller, Rindoš – Zd. Zabloudil, Dubský, Koblížek.

ČEZ Motor Č. Budějovice
Klouček – Suchánek, Plášil, Pavel, Pýcha, Lytvynov, Vydarený – Veselý, Kloz, Novák – Babka, Gilbert, Doležal – Karabáček, Prokeš, Endál – Christov, Venkrbec, Holec.

 

Ohlasy po utkání (zdroj www.hcmotor.cz)

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Hodnocení zápasu s Motorem je za nás hodně trpké, protože soupeř, už i podle výsledku, byl ve všech ohledech lepší. Byl silnější na kotouči, rychleji bruslil – přehrál nás úplně ve všem. Nebyli jsme schopni Českým Budějovicím klást větší odpor. Co hodnotím pozitivně, je vstup do utkání. Po dlouhé době, když to vezmu s ohledem na přípravné duely, jsme měli zatím nejlepší vstup do zápasu. Od osmé minuty první třetiny jsme ale nepochopitelně přestali hrát a Motor převzal otěže do svých rukou. Inkasovali jsme rychlé branky a nedokázali jsme se z toho už vzpamatovat.“

Václav Prospal (HC Motor České Budějovice): „Utkání se mi samozřejmě hodnotí velice dobře, jelikož jsme dokázali vsítit sedm branek na půdě soupeře. Do Kadaně jsme jeli s respektem, protože odehrála velmi dobrý zápas v Jihlavě. Pro nás se jednalo o první výjezd, a tak jsme chtěli jednoznačně bodovat za tři body. Od toho se odvíjel úvod duelu, chtěli jsme mít výborný start. První dvě střídání byla dobrá, ve třetím nám už soupeř dal gól. To se někdy stává. Kluci nepřestali hrát a v první dvacetiminutovce ještě stačili otočit čtyřmi přesnými střelami výsledek. Poté jsme střetnutí měli pod kontrolou až do samého konce.“