Loading...
Fotbal

Vyhrocené utkání na břehu Lipna ovládl domácí Frymburk

Sobotní odpoledne opět díky pěknému počasí patřilo fotbalu. Frymburk ve své domovině v rámci šestého kola A skupiny v Jihočeské 1.B třídě přivítalo oponenta z Dolního Dvořiště a utkání to bylo opravdu pikantní. Příliš fotbalové krásy přítomní diváci neviděli, premiérové letošní výhry se ale dočkali.

Utkání započalo v opatrném tempu. Do vážnějších akcí se oba soupeři dostávali spíše sporadicky a na příležitost se závanem gólu si museli počkat. Až druhá polovina prvního dějství přinesla větší rozruch a bylo to před hostujícím Poslem. Nejprve v devětadvacáté minutě musel gólman Dolního Dvořiště pracně krotit neukázněnou fyziku míče a o minutu později se natahoval po slušné střele jednoho z Frymburských. Šance k zakončení měli také hosté, jenomže s jejich pokusy neměl Vítek žádné problémy. Chvíli před poločasovým hvizdem okupovali pokutové území soupeře znovu přílipenští fotbalisté, ale při střelách postrádali přesnost a tak oba celky odcházeli do kabin s nulovou úspěšností.

Druhý poločas byl atraktivnější. Alespoň tedy na góly. Emoce zavládaly jak na hřišti, tak i mezi oběma lavičkami a nedůslednou hru hostů dvakrát v krátkém sledu trestal Petr Petscher. Dolní Dvořiště však nehodlalo dát svou kůži lacino. Ihned poté, co se zlomila hodina hry se o kontaktní úder zasloužil agilní Patrik Hošek, když tentokrát svou důslednost podcenili hráči Frymburka. Ten samý muž skóroval ihned záhy. Utkání mohlo být dosti zajímavější, kdyby ovšem branka byla uznána. Sudí Šíma ve spolupráci se svým pomezním asistentem shledal Hoškovu hru v rozporu s pravidly a radost hostů okamžitě zamítl. Hlad po vyrovnání měli svěřenci trenéra Bršťáka stále, načež Frymburští reagovali dosti agresivně a ačkoliv se v konečné fázi utkání dosti žlutilo, nebyl ani jeden tábor s počínáním hlavního arbitra spokojen. Tečku za zápasem a konec nadějím na lepší výsledek Dolnímu Dvořišti udělil v posledních minutách  Jan Rillich, když obloukem dostal míč za Posla a upravil skóre na konečných 3:1.

FC Šumava Frymburk – FK Dolní Dvořiště 3:1 (0:0)

Branky: 52. a 56. Petscher, 89. Rillich – 61. Hošek  |  ŽK: Petscher, Ribár, D. Račák – Krenauer, Plosz, Hoše, Zeman
Rozhodčí: Šíma – Kovařík, Adamovič  |  Diváci: 90

Frymburk: Vítek – D. Račák (90. Malák), Budík (71. Brůha), Malina, Petscher (87. Liebl), Ribár, Píšek (71. Kaňa), Antl, Mertl, M. Račák, Vágner (60. Rillich)

Dolní Dvořiště: Posel – Krenauer, Kotlár (46. Hošek), Štifter, Marek, Burjász (74. Zeman), Kubík, Tesař, Galác, Šrefl, Plosz

Ohlasy po utkání

Milan Račák ( FC Šumava Frymburk): „Konečně jsme prolomili naši střeleckou smůlu a podařilo se nám dát nějaké góly. Nevím, jaký pohled na hru byl ze zámezí, ale z pole jsem naše vítězství shledal jako zasloužené. Soupeře jsme přehráli, byli jsme herně lepší a konečně jsme utkání zvládli proměnit v první vítězství sezóny. Body jsme potřebovali a doufám, že na dnešní úspěch navážeme.“

Štefan Bršťák (FK Dolní Dvořiště): „Neodehráli jsme dobré utkání a tím jsme to soupeři dost ulehčili. Porážka mě sice hodně štve, ale nyní musíme hledět dopředu. Je třeba, abychom se semkli, opět zabrali a šlapali naplno. K utkání bych se raději dále nevyjadřoval, jelikož bych později některých svých výroků mohl litovat.“