Loading...
Fotbal

Z Ostravy se Dynamo vracelo na prázdno. Sivok nedohrál

Sérii domácích vítězství si Ostrava prodloužila na tři utkání, když si včera poradila s posíleným kádrem Českých Budějovic. Prohru Jihočechů nastartoval na konci první půle Fillo podobu tří bodů pro domácí zřídil Diop. Snížit a upravit skóre dokázal pouze Rabušic, jenomže na remízu už Dynamo nedosáhlo. Sivok navíc díky dvěma žlutým kartám utkání nedohrál.

Převahu na svém bitevním území měli Ostravané už od počátku utkání, ale provětrat defenzivu hostujícího celku se jim nedařilo. Až po dvaceti minutách byla Staňkova svatyně ohrožena a to hned nadvakrát, snahu domácích však mařila nepřesnost a tak se balón protančil až do zámezí. Do příležitostí se začali dostávat také fotbalisté z Budějovic, ale Ledecký si nedokázal pohlídat postavení mimo hru a záhy Brandnerovo zakončení zamítl bránící Stronati. Závěr poločasu už patřil pouze Barošově družině. Diop nejprve po standardní situaci zakončoval mimo, přesto domácí před poločasovým hvizdem stihli strhnout vedení na svou stranu. Avezedo poslal nenápadný centr až do pokutového území, kde si Brandner nedokázal ohlídat Martina Filla a ten po své hlavičce nedal Staňkovi možnost zasáhnout.

Do druhého poločasu za Jihočechy nastoupil Dzon Delarge, coby nová posila. Jeho aktivní hra přinesla několik postupů směrem dopředu, jen bez většího vzruchu. O ten se postaral agilní Fillo, když na Staňka prověřil tvrdou ranou. S tou si ale, byť s obtížemi, budějovický brankář poradil. Poté už přišel druhý zásah Baníku. Havelka na polovině hřiště tristně přišel o míč, načež se domácí vydali do rychlého protiútoku a nikým neatakovaný Dame Diop konečně své snažení proměnil v branku, jakmile technicky obstřelil nejen Sivoka, ale brankáře Staňka. Delarge se ve své premiéře chtěl ukázat v co nejlepším světle a málem se zasloužil o snížení. S jeho lobem si Laštůvka ale poradil i za cenu zranění. Utkání musel dochytat Budinský a ten už čisté konto udržet nedokázal. V poslední desetiminutovce utkání si situaci zkomplikovali sami fotbalisté Ostravy. Stronati při odkopu trefil pouze Hrubého a když se míč odrazil přímo k nehlídanému Michaelu Rabušicovi, jenž situaci nezahodil a vsítil kontaktní branku.

Následovala už jen nechvalná šestiminutová sláva pro oslavence Tomáše Sivoka. Ten po dvou rychle za sebou udělených žutých kartách musel předčasně opustil hrací plochu a v sobotu proti Plzni nenastoupí. Žlutilo se také na budějovické lavičce, když kartu obdržel i trenér Horejš.

FK Baník Ostrava – SK Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)

Branky: 43. Fillo, 54. Diop – 81. Rabušic
ŽK: Jánoš – Havel, Čavoš, Javorek, Novák, Sivok  |  ČK: Sivok
Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Ratajová  |  Diváci: 8472

Ostrava:
Laštůvka (69. Budinský) – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, R. Hrubý (87. Šindelář), de Azevedo – Diop, Baroš (C) (72. Smola).

České Budějovice: Staněk – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka (59. Rabušic) – Brandner (79. Mršić), Javorek, Schranz – Ledecký (46. Delarge).

David Horejš (trenér Dynama): „Baník byl ze začátku lepší. My jsme nebyli aktivní, řešili jsme situace zbrkle a nechali jsme si na konci poločasu dát zbytečný gól. Ve druhé půli už se naše hra zlepšila, naši hru oživil Delarge. A gól na 1:2 nás nakopl. Baník znervózněl, bohužel jsme situace už nedokázali využít. Sivok akorát zatleskal a rozhodčí hned tasil kartu, přišlo mi to směšné. Ten kluk se dva měsíce připravuje, je mi ho líto. Místo, abychom si vážili hráčů jako Baroš nebo Sivok, kteří něco v kariéře dokázali… Tohle mě mrzí a přijde mi to smutné.“

Bohumil Páník (trenér Baníku): „V první půli jsme měli více situací, ale jen Fillo to v závěru krásně dohrál. Když jsme přidali druhý gól, vypadalo to, že už to dohrajeme. Třetí gólem bychom soupeře zlomili, bohužel se to nepovedlo a přišla smůla. Soupeř snížil na 1:2, ale na závěr jsme tam dali vysoké hráče a vítězství jsme udrželi.“