Loading...
Hokej

Na šňůru výher Motor nenavázal. Z Benátek po boji přivezl bod

Druhé venkovní utkání sehráli jihočeští hokejisté na ledě Benátek nad Jizerou. V utkání už během první třetiny Budějovice dvakrát vedly, přesto následně musely dohánět dvougólové manko. V dovednostní soutěži už dominovali domácí.

Už úvodní dvacetiminutovka slíbila zajímavé utkání. Padlo v ní hned pět branek a přestože šli dvakrát do vedení hosté, Benátky dokázaly vždy rychle odpovědět. Nejprve na šťastnou trefu Ivana Lytvynova záhy reagoval Jakub Rychlovský a jakmile Motoru po dobré orientaci v nebezpečné pozici zařídil vedení zpět Jan Veselý, po necelé minutě bylo skóre opět nerozhodné. Roman Půček byl u odraženého puku jako první a nedal Strmeňovi moc šancí zasáhnout.

Ještě před první přestávkou si domácí poprvé přičichli k vedení. Defenzivní práce Českých Budějovic nebyla dostatečně důrazná, aby zabránila Adamu Dlouhému v jeho snaze vsítit branku. Benátecký útočník v brankovišti vyšťoural puk a dostal jej za záda hostujícího brankáře.

Při první změně stran se trenéři Motoru rozhodli pro změnu v brankovišti a tak se do hry podíval Milan Klouček. Druhá perioda přinesla pouze jedinou branku, jenomže i ta byla z hokejek Středočechů. Ke konci třetiny se po vyhraném vhazování dostal k puku zkušený Radek Duda, jehož pokus byl nad dosah Kloučka a zřídil svému mužstvu velice nadějné dvoubrankové vedení.

Do posledních dvaceti minut základní hrací doby museli dát Jihočeši naprosto vše. Také navzdory faktu, že Benátky hrály v početní výhodě, se pro veškerou zodpovědnost rozhodl navrátilec Jakub Suchánek. Ve vlastním obranném pásmu se ujal kotouče a protože měl před sebou dostatek volného prostoru, postupoval dále k Žajdlíkovi a zpoza modré čáry vypálil přesně nad jeho lapačku. Po příležitostech na obou stranách mohlo přijít definitivní rozhodnutí v podobě samostatného nájezdu, který přišel po Suchánkově faulu. Chrtek si však na kloučka nepřišel.

Zbývající čas třetí části patřila Motoru. Šimánek z palebné pozice tvrdě vystřelil, jehož projektil za záda domácího brankáře protečoval kanonýr Jan Veselý. Vítězství mohl ještě překlopit na stranu hostujícího mužstva Doležal. Ovšem do jeho pokusu stihli zasáhnout domácí obránci a za nerozhodného stavu se prodlužovalo.

V prodloužení mohl brzy rozhodnout Duda, jenomže v práci u tyče nedokázal trefit puk dle představ a brankou neskončil ani následný závar před Kloučkem. Naopak na druhé straně se dralo mužstvo z jihu Čech do přečíslení. Karel Plášil v obrovské příležitosti nedokázal touš adresovat mezi tři tyče a o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Hosté se prosadili z pěti nájezdů dvakrát, načež hokejistům Benátek stačily ke ztvrzení výhry pouze čtyři pokusy. V nich se trefili třikrát a bonusový druhý bod svému mužstvu vystřelil Daniel Špaček.

 

HC Benátky nad Jizerou – ČEZ Motor České Budějovice 5:4 sn (3:2 1:0 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky:9. Klapka (Najman, Buchtela), 13. Půček (Chrtek, D. Špaček), 18. A. Dlouhý (Bittner, Kolmann), 38. R. Duda (Kolmann, Půček), rozh. nájezd D. Špaček – 6. Lytvynov (Pýcha), 12. J. Veselý (Endál, Pýcha), 43. Suchánek (Plášil), 53. J. Veselý (Šimánek, Gilbert)
Vyloučení: 8:10 + Pavel (CEB) – 10 min  |   Využití: 2:1  |   V oslabení: 0:1
Rozhodčí: Barek, Wagner – Hejl, Horažďovský  |  Diváci: 485

HC Benátky nad Jizerou
Žajdlík (Hrstka) – Buchtela, Kunst, Kolmann, Žůrek, Niko, Aubrecht, Kovář – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Půček, Chrtek, R. Duda – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Klapka, Bittner, Šafařovský.

ČEZ Motor Č. Budějovice
Strmeň (Klouček) – Pavel, Suchánek, Lytvynov, Pýcha, Plášil, Vydarený – Holec, Venkrbec, Christov – Z. Doležal, Prokeš, Karabáček – Endál, Gilbert, Babka – J. Veselý, R. Přikryl, Šimánek.

Ohlasy po zápase (zdroj www.hcmotor.cz)

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „Za dnešní utkání musím všechny kluky pochválit. Po celé utkání hráli výborně. Samozřejmě soupeř má obrovskou sílu. V poslední třetině jsme neudrželi vedení. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli do prodloužení a nakonec si vzali bod navíc. Myslím si, že jsme byli rovnocenným partnerem tomuto silnému týmu, který směřuje k postupu. Mé poděkování směřuje celé kabině, protože to kluci odmakali. Lídr soutěže nás nepřehrál a náš mladý tým nasbíral strašně moc zkušeností. Jestli se bavíme o tom, že mladí kluci mají zažívat podobné zápasy, tak dnešní utkání splnilo naprosto vše.“

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): „Mé hodnocení je neadekvátní k tomu, co jsem očekával před zápasem. Čekal jsem potvrzení výkonu, který jsme předvedli v posledních dvou utkáních. Jsme favoritem, respektive pasujeme se do role favorita, a přijedeme k zápasu proti liberecké farmě, mladým klukům, kteří jsou tu pod drobnohledem a chtějí se tu posunout dál. Nám trvá půl zápasu k tomu, abychom se posunuli dál. Pro mě je to velké zklamání a jsem z toho, nechci říci rozčarovaný, ale pěkně nasraný. Výsledek utkání odpovídá tomu, jak jsme k zápasu přistoupili.“