Loading...
Fotbal

Dolní Dvořiště po dvou porážkách zabralo a porazilo nepříjemný Sedlec

Domácí fotbalisté chtěli po dvou neúspěšných zápasech opět zabodovat naplno. To se jim nakonec podařilo i když je nečekal lehký soupeř. Přesto zvítězili klidným výsledkem 3:0.

Dolní  Dvořiště  vlétlo na soupeře a ihned z rozehrání poslal přesný pas Krenauer na Tesaře, ale tomu bohužel míč malinko odskočil od nohy a nařízen byl pouze odkop od branky. Během dalších pěti minut si domácí vylámali zuby na vlastní snaze. Střela Štiftera se do branky nevešla a úprk Hoška do vápna také nedosáhl gólového vyjádření, když ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, jenomže nikdo z jeho spoluhráčů myšlenku nevyslyšel.
Hosté hráli velmi pozorně a vyráželi do brejků. Jejich snaha však končila buď na pozorné obraně nebo na debutujícím Chalupníkovi. Ke vstřelení branky byli ale sedlečtí fotbalisté blízko. Na rohový kop si naběhl Špán a nikým nehlídaný zamířil hlavou mezi tyče. Chalupník ale skvěle zareagoval a míč vytěsnil. Poté se už do velké šance řítil Hošek, ale  místo střely zvolil  zaseknutí balónu, ke vší smůle si s plány na hostujícího obránce nepřišel. Hráči Dolního Dvořiště se přeci jen mohli radovat. Ve 38.minutě se k odraženému míči dostal Šimon Štifter a nádhernou ranou zhruba z  pětadvaceti metrů vymetl pavučinku v růžku hostující svatyně.  Poločas se už dohrával bez větších příležitostí a do kabin šli spokojenější domácí.

Druhé dějství nabídlo šance jak domácích tak i hostů. Pojistku mohl přidat snaživý Hošek, ale nahrávku od Tesaře  trestuhodně zahodil, načež následná dorážka nikoho neoslovila. Hosté pak zazlobili jejich kapitánem, ale Chalupník se překonat nenechal a držel domácí nad vodou. I následně měl hostující kapitán Zíka gól na Kopačce, ale domácí gólman byl tam, kde měl být a zachránil svou neprůstřelnost. Poslední čtvrthodinka přinesla ještě další dva důvody k radosti. Rychlý kontr Štiftera zakončil výborně hrající Michael Tesař a domácí šli do dvoubrankového vedení. Za další dvě minuty bylo vymalováno.  Krenauer našel z trestného kopu domácího matadora Pavla Pechu, ten se ve vápně nemýlil a upravil skóre na konečných 3:0.
Zápas se už dohrál v klidu a domácí tak po dvou porážkách před slušnou návštěvou vybojovali důležité tři body. Ke kvalitě zápasu přidali i hosté když ukázali, že se ne náhodou pohybují v horních patrech tabulky.

FK Dolní Dvořiště – SK Sedlec 3:0 (1:0)

Branky: 38. Štifter, 77. Tesař, 79. Pecha  |  ŽK: Tesař – Zíka, Samohejl
Rozhodčí: Prinz – Švec, Večerník  |  Diváci: 114

Dolní Dvořiště
Chalupník – Tesař (89. Zeman), Štifter, Hošek (67. Pecha), Burjász (79. Sulzer), Krenauer, Kubík, Doucha (46. Plosz), Kouba (71. Marek), Macanovič, Šrefl

Sedlec
Hanzal – Zíka, Koch, Pešek, Hovorka, Borovka, Šindelář, Bašar, Špán, Koňarík, Samohejl (85. Folvarský), Kučera

Ohlas po zápase

Štefan Bršťák (Dolní Dvořiště): „Do zápasu jsme šli s tím, že po dvou porážkách musíme bezpodmínečně bodovat. Soupeř hrál velmi dobře, ale své cíle jsme naplnit zvládli, když nás navíc podržel debutující Chalupník. Jsem velice rád, že se trefil Štifter a osobně doufám, že mu to tam začne padat. Rád bych pochválil celý tým, ale vyzdvihnout musím brankáře Chalupníka, který ukázal, že bude přínosem. S Poslem bude tvořit skvělou dvojici. Teď se ale musíme připravit na Zlatou Korunu, tam nás nic lehkého čekat nebude.“