Loading...
Hokej

Série pokračuje! Budějovice si s Jihlavou poradily počtvrté v řadě

Šňůru dlouhou deset zápasů, kdy Motor nenašel na Duklu recept, je momentálně pryč a svou vlastní sérii píšou hokejisté z jihočeské metropole. Ti si po dnešním vítězství s tradičním rivalem připsali čtvrtou po sobě jdoucí výhru a posouvají se tabulkou vpřed.

Zápasy mezi Budějovicemi a Jihlavou vždy nabízely zajímavý náboj plný rivality. Brzkou nabídnutou přesilovku domácí nedokázali využít, ale k prvnímu vzrušení se přesto dostali oni. Paradoxně se tomu událo po střeleckém pokusu Budějovic, jenomže Kloz střílel pouze do plexiskla a odražený puk na holi Poletína vyzval jihlavského hokejistu k nadějnému brejku. Kloček byl pozorný. V aktivní hře se domácí mohli těšit z účinného napadání a dlouhou dobu se jeden z největších aspirantů na postup nemohl prosadit.
Povedlo se mu to až v samém závěru úvodní třetiny. Přikryl ve své snaze Lundströma nepřekonal, ale po následné spolupráci s Pavlem skvěle našel Jiřího Šimánka, jenž byl ve střelbě z vrcholku kruhu úspěšný a jeho projektil těsně minul vyrážečku brankáře Dukly. Odpovědět mohla Jihlava ještě před první přestávkou. Klouček byl v rozehrávce pod tlakem a neposunul puk dle svých představ. Skvěle potom zapracovala hostující obrana, když zasáhla proti  Zemanově střele do poloprázdné brány.

V prostřední třetině gól nepadl. Šancí bylo spíše po málu,přesto se do několika příležitostí muži na ledě dostali. Další obrovská šance k vyrovnání pro Jihlavu přišla krátce po zlomu poloviny zápasu. Holý pobízel Poletína k reparátu prvnotního neúspěchu a už to vypadalo, že se prosadí. Domácí útočník nadějně tečoval střelu svého spoluhráče do protisměru Kloučka, puk však zamířil jen pár centimetrů vedle pravé tyče budějovické branky. Chvíli poté se před gólmana Motoru dral také Zeman, jenomže namísto využití došlo pouze k nešťastné kolizi a ačkoliv prvně zůstal domácí hokejista ležet na ledě, nakonec odjel po svých.

Závěrečná část už byla na góly hodně plodná. Hned z kraje třetiny hostům zařídil dvoubrankové vedení Martin Novák poté, co se vypořádal s dojíždějícím Pieglem a po hezké situaci rozjásal početnou skupinu jihočeských fanoušků, kteří do Jihlavy dorazili. Netrvalo dlouho a bylo to 3:0. Pekr se svým počínáním provinil proti pravidlům a početní výhodu Motor využil velmi brzy. Václav Karabáček dostal od Plášila puk do dobré palebné pozice a jeho ránu zastavila až síť za Lundströmovými zády.
Ačkoliv se mohlo zdát, že o vítězi je rozhodnuto, Jihlavští svému soupeři ještě slušně zavařili. Poletín nejprve provětral Kloučkovu vyrážečku a záhy budějovického brankáře ještě zachránila tyčka. Poslední desetiminutovka ale patřila Dukle, která se dočkala kýženého snížení. Přesilovou hru využil Tomáš Jiránek, jakmile zužitkoval svůj důraz a vykřesal pro svůj tým naději. Pouhou minutu a půl trvalo, než domácí udeřili podruhé. Pekr uvolnil Adama Zemana, který se vydal do individuálního zakončení a byl úspěšný.

Zbývajících sedm minut bylo pro Jihočechy opravdu krušných. Jihlava přebrala otěže zápasu s Motor musel zařadit na nejvyšší stupeň, aby se ubránil. Situaci navíc zkomplikoval Vydarený, který fauloval a ve finální fázi svůj tým oslabil. Ačkoliv se domácí se vší vervou snažili, vyrovnávací branku netrefili a tak po urputném boji těsně prohráli. Prospalův tým tak odvezl všechny body.

HC Dukla Jihlava – ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (0:1 0:0 2:2)

Branky a nahrávky:52. Jiránek (J. Pohl, Pekr), 53. A. Zeman (Pekr) – 19. Šimánek (Pavel, R. Přikryl), 43. M. Novák (Plášil, J. Veselý), 46. Karabáček (Plášil, Šimánek)
Vyloučení: 6:7  |  Využití: 1:1  |   V oslabení: 0:0
Rozhodčí: Doležal, Jaroš – Flegl, Roupec  |  Diváci: 2106