Loading...
Fotbal

Dynamo v MOL Cupu postupuje dále. Vítězné skóre uzavřel Sivok

Ke třetímu pohárovému utkání zajížděli fotbalisté Českých Budějovic do hlavního města. Čekal jej třetiligový Vltavín. Dynamo se zhostilo role favorita na výbornou, rychle vedlo a přestože domácí dokázali snížit, vítězství si černobílí v klidu ohlídali.

Od začátku zápasu byli hosté z Českých Budějovic lepší a ihned o sobě dali vědět. Sotva po pár vteřinách se ke střele odhodlal Havelka, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel.  První branka utkání však přišla brzy. Už ve třetí minutě Čolič přesným centrem nalezl Ivana Schranze a ten ze vzduchu bez větších problémů dokázal otevřít skóre. Následovat jej brzy mohl zkušený Táborský, ale svou první stoprocentní šancí budějovický oblíbenec pohrdl a prozatím se skóre neměnilo. V polovině prvního dějství po krásné souhře Kulhánka a Schranze dostal Ivo Táborský šanci na reparát a tentokrát už nezklamal.  Ve snadné pozici zvýšil svému mužstvu náskok. Kontaktní branka ze strany Pražanů však přišla ještě před změnou stran. Carlo Maria Maione si chytře naběhl na šikovný pas za budějovickou obranu a v přečíslení vzal zodpovědnost na sebe, načež míč dostal až za Křížkova záda.

Vstup do druhé půle byl opatrný. Hosté kontrolovali vedení a snažili se vyvarovat chyb, které by je mohly stát nadějné vedení. Až končící hodina hry znamenala další branku. Pod tou se podepsal Pavel Novák poté, co se ujal centru od Helešice a vrátil Dynamu dvoubrankový náskok. Snaha Vltavínu se upřít nedala, zejména Valíček byl blízko, když se pokoušel propasírovat balón za Křížka, jenomže to se mu nepodařilo ani natřikrát. Závěr zápasu patřil stoperské dvojici hostí. Po Novákovi se mezi střelce zapsal také Tomáš Sivok, který se po karetním trestu vrátil do sestavy Jihočechů. Na zadní tyči v dobré palebné pozici vyslal tvrdou přízemní střelu, jíž zastavila až síť v domácí brance. Další branku již zbytek utkání nenabídl a tak souboj skončil klidným vítězstvím Českých Budějovic.

 

FK Loko Vltavín – SK Dynamo České Budějovice 1:4 (1:2)

Branky: 33. Maione – 3. Schranz, 23. Táborský, 60. Novák, 70. Sivok  |  ŽK: Mach – Havelka
Rozhodčí: Denev – Vlasjuk, Matoušek

Loko Vltavín: Štorc – Valíček, Podzimek, Mysliveček, Hovorka, Čtvrtníček (76. Šafařík), Uvíra (C), Kuchař, Šnajdr (80. Šmalcl), Mach, Maione (53. Vieira)

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Novák, Sivok (C), Čolič, Helešič – Mustedanagič, Havelka, Kulhánek – Delarge (65. Mršič), Táborský (35. Ledecký), Schranz (74. Brandner)