Loading...
Hokej

Se Zubry museli Jihočeši zápas otáčet. Nakonec výhru vybojovali

Ve sváteční den si navzdory minulé blamáži našlo do Budvar arény cestu téměř pět a půl tisíce diváků. Ti na první branku museli čekat vcelku dlouho a nadšení nemohli být ani poté, když hokejisté Motoru ztratili vedení a museli dohánět manko. Závěr zápasu ale patřil Jihočechům. Vítězství vystřelil Novák.

PavKac_22_3_2019

České Budějovice se představily podruhé v řadě doma a tentokrát si po velmi špatném výkonu z předchozího utkání potřebovali některé své fanoušky udobřit výhrou. Během úvodní dvacetiminutovky ale branka nepadla, přestože k ní některé příležitosti byly. Po opatrném startu vetší vzrušení přišla až pátá minuta, jenomže Plášil mezi tři tyče nezamířil. Na druhé straně byl proti Svobodovi úspěšný Klouček. První přesilovou hrou hosté pohrdli, ale před první přestávkou měli k dispozici ještě jednu. Proti Kratochvílovi zasáhl pozorný Klouček a o chvilku později mohl ve vlastním oslabení otevřít skóre ligový kanonýr Veselý, ale proti Petráskovi byl neúspěšný on i dorážející Pavlin.

Vstup do druhého dějství už přinesl mnohem více aktivity. V dobré příležitosti byl první Holec, který si na přerovského brankáře nepřišel a o chvíli později Zubry zachránila brankové konstrukce, jež zastavila další snažný pokus Veselého. Dvacátá minuta už přinesla důvod k radosti pro místní fanoušky. V přesilové hře se prvně pokoušel Petráska překonat Přikryl. Ten se s úspěchem nepotkal, ale nejlépe se v situaci zorientoval Zdeněk Doležal a otevřel skóre. Jenže vedení domácím nevydrželo dlouho. O sedm minut později Zbořilovu střelu od modré čáry Klouček vyrazil před sebe, čehož využil nikým neatakovaný Jan Süss a bez problému vyrovnal. To Zubry ale dostatečně neuspokojilo a tak brzy přidali další zásah. Sýkora našel chytře postaveného Šimona Kratochvíla a rázem byli na koni hokejisté Přerova. Domácí muřstvo už mělo jen dvacet minut na obrat.

Třetí perioda  připomínala v úvodních minutách tu první. Dokud nepřišla chyba, brankáři se činit nemuseli a právě toho mohl využít Veselý. Ten se po soupeřově špatné rozehrávce uháněl ku přerovské brance, ale nezamířil přesně. Proti Doležalovi posléze dobře zasáhl Petrásek a nadále držel hubené vedení pro svůj tým. Dvě porážky za sebou, navíc na domácím ledě, hráči Motoru nehodlali dopustit. Matouš Venkrbec po své trefě zápas zdramatizoval a navíc dal mužstvu dobrou naději na vítězství. Běžely poslední dvě minuty základní hrací doby, když už se přerovští hokejisté i někteří fanoušci smířili s dělbou bodů. Tuto možnost ale zamítl Martin Novák a vzal si poslední slovo. Hostům už nezbývalo nic jiného, než to v závěrečné fázi zápasu zkusit s šesti hráči, Klouček už ale nic za svá záda nepustil a po urputném boji se Prospalův tým mohl radovat z ubojovaného vítězství.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Zubr Přerov 3:2 (0:0 1:2 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Z. Doležal (R. Přikryl, Pýcha), 53. Venkrbec (M. Novák, Lytvynov), 59. M. Novák – 34. Süss (Zbořil, Š. Kratochvil), 36. Š. Kratochvil (T. Sýkora, Zbořil)
Rozhodčí: Čech, Maršálek – Kotlík, Zídek  |  Diváci: 5409
Vyloučení: 3:3 Využití: 1:0

České Budějovice
Klouček – Vydarený, Plášil, Pýcha, Pavlin, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Babka, Venkrbec, Holec – M. Novák, Gilbert, Beránek – Šimánek, R. Přikryl, Z. Doležal – Karabáček, Prokeš, J. Veselý

Přerov
Petrásek – Čáp, R. Černý, Kubeš, Zbořil, Krisl, Weinhold, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Süss, T. Sýkora, Š. Kratochvil – Ma. Svoboda, Indrák, Kočica

Václav Prospal (České Budějovice): „Pro nás je to skvělá odpověď na minulé domácí utkání, kdy jsme se moc nepředvedli. Pro nás výborné vítězství. Soupeř je za námi hned v tabulce. Další zápas hrajeme v Chomutově, pak je tu Poruba, všechno týmy, co jsou v tabulce kolem nás. Věděli jsme, že nepřijede soupeř, co nám dá něco zadarmo. To se potvrdilo. Mrzí mě fáze ve druhé třetině, kdy jsme trochu přestali hrát po gólu, který jsme dali na 1:0. Tam nám to trochu uteklo. Prohrávali jsme, ale moc se mi líbil náš přístup, takový ten f*cking attitude v kabině po druhé třetině. Kluci si za tím šli, góly v třetí třetině jsme byli jen odměněni. Velmi dobré vítězství proti velmi silnému soupeři.“

Jakub Grof (Přerov): „Především bych chtěl kluky pochválit za výkon, na ledě předvedli dobrý kus práce. Bohužel pro nás měl zápas trpký konec. Ve třetí třetině jsme předvedli solidní výkon, soupeře přestříleli, ale bohužel jsme udělali dvě chyby a z nich dvakrát inkasovali. Na kluky jsme hrdý. Nic se neděje, jedeme dál. Body musíme brát v dalším zápase.“