Loading...
Fotbal

Ledecký ukončil čekání na gól, přesto Dynamo pod Ještědem padlo

Dohrávku jedenáctého kola Fortuna ligy sehráli fotbalisté Budějovic na půdě Liberce. Zde Jihočeši sice rychle prohrávali, přesto se odhodlali k bleskovému obratu. Ten ovšem neudrželi a pod Černou věž se vrací s porážkou 2:4.

Na góly velice atraktivní první poločas započal lépe pro domácí Liberec. Ten byl více na míči a ve snaze vsítit vedoucí branku si vytvářel tlak. Staňkovo území okupovali modří tak pečlivě, až se celkem brzy prosadili. V sedmé minutě se do míče opřel Musa a ačkoliv se Staněk po jeho pokusu natáhl, od tyče se balón odrazil před prázdnou bránu, kde měl Alexandru Baluta jednoduchou práci. O minutu později mohl jít Liberec do trháku a znovu byl v koncovce aktivní Rumun, jenomže tentokrát si na Staňka nepřišel a budějovický brankář zachránil svou mizernou rozehru úspěšným zákrokem.

Po deseti minutách hry se do šancí začali dostávat i hosté a hned ta první byla skoro gólová. Mustedanagič si v individuální příležitosti počínal velice dobře a dostal se i ke střele, kterou konečky prstů Nguyen vytěsnil na roh. Jihočeši se ale nehodlali vzdát a brzy dokázali manko vymazat. Kladrubský operoval na pravé straně pokutového území, kde se dokázal uvolnit a poslal centr přímo na hlavu Davida Ledeckého, který prolomil svou střeleckou smůlu. Snaha Budějovic poté přinesla úspěch i o pár vteřin později. Liberečtí chybovali, načež si Patrik Brandner pohlídal ofsajdovou past a v samostatném úniku rychle otočil vývoj utkání.

To byla ledová sprcha pro fotbalisty zpod Ještědu. Ti však dokázali brzy vyrovnat. Malinský zprava dlouhým centrem pobídl k zakončení Romana Potočného, jenže hlavou poslal míč do protipohybu Staňka a oba celky začínaly opět od nuly. Poté byli domácí opět aktivnější. Chtěli si ještě před koncem prvního poločasu vzít původní vedení zpět, ale zužovala je nepřesnost a do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

I po změně stran byli hladovější Liberečtí. Také si hned v úvodu druhé půle šli pro vedoucí branku, jenže Staněk byl proti Musovi pozorný. Ve dvaapadesáté minutě musel stoprocentní šanci Liberce hasit Sivok. Malinský se uvolnil, posunul míč na Potočného a ten Staňka překonal. Z brankové čáry však odkopával balon do bezpečí zkušený matador ve službách Dynama. O dvě minuty pozdě se domácí ale dočkali. Na rohový kop si naběhl Petar Musa, jemuž už stačilo jen dobře nastavit nohu a zakončit.  Hodinu hry černobílí uzavírali výbornou šancí, která brankou nakonec neskončila. Kladrubský opět centrem hledal Ledeckého, avšak míč měl takovou rotaci, že málem zapadl za Nguyena. Liberec měl štěstí, avšak vedení si udržel.

Definitivní tečku za zápasem a konec nadějím na bodový zisk Jihočechů udělila sedmdesátá minuta. Kladrubský v pokutovém území nedovoleně bránil Potočného a sudí Rejžek bez váhání nařídil penaltu. K jejímu zahrání se postavil Kamso Mara a umístěnou střelou nedal Staňkovi sebemenší šanci k zakročení.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla ještě několik skvělých momentů. Za České Budějovice mohl alespoň esteticky upravit skóre Schranz, jenomže odkrytou bránu domácích minul. Na druhé straně popáté síť rozvlnil Baluta, ale jeho radost okamžitě rozhodčí zastavil, protože praporek pomezního signalizoval postavení mimo hru. Šance pro Slovan přišla ještě v devadesáté minutě. Fukala postupoval dopředu, namířil si to rovnou mezi obrannou dvojici Dynama a zasahovat musel až vybíhající Staněk.

FC Slovan Liberec – SK Dynamo České Budějovice 4:2  (2:2)

Branky:  7. A. Baluta, 23. Potočný, 54. Musa, 70. Mara (pen.) – 15. Ledecký, 16. Brandner
ŽK: Hybš, Baluta, Musa, Karafiát, Fukala – Helešic, Kulhánek, Kladrubský
Rozhodčí: Rejžek – Paták, Poživil  |  Diváci: 2936

FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Chaluš, Mikula (C), Hybš – Karafiát, Mara – Malinský, A. Baluta (84. Beran), Potočný (77. Pešek) – Musa (75. Kuchta).

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Helešic, L. Havel, Sivok (C), Kladrubský – Schranz, Mustedanagić, Kulhánek (75. Javorek), Havelka, Brandner (62. Delarge) – Rabušic (10. Ledecký).