Loading...
Fotbal

Dynamo získalo tři důležité body. A chystá velký přestup

Těsná výhra 3:2 nad Bohemians Praha odpoutala fotbalisty českobudějovického Dynama od chvostu tabulky. A podle informací Jihočeského sportu se chystá po Sivokovi další velký návrat.

imra_skd_bohemians_6_10_2019

Jihočeši zápas odehráli aktivně a divákům se fotbal musel líbit. Probuzený kanonýr David Ledecký vstřelil dva góly a všichni fanoušci klubu mohou jen doufat, že po zranění Rabušice mu forma vydrží. V prostoru realizačního a technického týmu se po celý zápas pohyboval zkušený brankář Jaroslav Drobný, který dlouhé roky chytal německou Bundesligu a v Německu i nadále žije. Podle informací Jihočeského sportu je ale blízko podpisu smlouvy s Dynamem. Mimo jiné Drobný figuroval už i v oficiálním zápise z utkání jako technický doprovod.

SK Dynamo České Budějovice – Bohemians Praha 1905 3:2 (1:0)
Branky: 18. a 82. Ledecký, 51. Schranz, – 68. Bartek, 85. Rada. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Melichar. ŽK: 1:2. Diváků: 4 292.

Ohlasy trenérů (převzato z skcb.cz)

David Horejš, trenér SK Dynamo České Budějovice: Kdo dnes přišel na stadion, nemusel litovat. Viděl pět gólů a dobrý fotbal. Jsme rádi, že jsme to utkání zvládli. Tlak na nás byl. Věděli jsme, že bod potřebujeme. Z tohoto pohledu bylo utkání strašně těžké. Viděli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. První půli jsme byli lepší. Dali jsme branku, šli do vedení, sbírali odražené míče a hráli jsme to, co jsem chtěli. Druhý poločas jsme měli výborný vstup. Dali jsme gól na 2:0. Projevila se nezkušenost týmu. Nechali jsme se zatlačit. Bohemka si vytvořila tlak, přišel gól na 2:1. Pak jsme dali do hry Mrsiče. Hru oživil. Dali jsme třetí gól a zdálo se, že utkání v klidu dohrajeme. Zase jsme inkasovali, zase to bylo drama. Klukům ale musím poděkovat. Jsme šťastní, že jsme získali tři body.

Martin Hašek, trenér Bohemians Praha 1905: Poměrně často hodnotím po zápasech, že máme rozdílnou úroveň výkonů v poločasech. Dnes to byl od nás v prvním poločase sterilní, bezkrevný výkon. Nepropadali jsme dozadu, ale hra neměla šťávu. Dopředu jsme nebyli nebezpeční a hra nemohla bavit. Nepřispěli jsme ke kvalitě hry. Prohrávali jsme jedna nula a v poločase jsme udělali změny. Vystřídali jsme hráče na i pod hrotem a dali tam dva rychlostní typy. Změny měly za důsledek, že ve druhým poločase jsme byli lepší. Fotbal mě bavil, byl plný pohybu a vtáhl diváka do děje. Pořád se něco dělo. Bylo to napínavý. Nejprve jsme dostali gól na 2:0. Trochu s námi zatřásl, ale knock-out to nebyl. Podařilo se nám vytvořit tlak. Za stavu 1:2 jsem byl přesvědčený, že když srovnáme, tak vyhrajeme. Pak přišla ztráta míče a soupeř nás potrestal z ojedinělé akce. To nám vzalo vítr z plachet. Přesto se hráči zmobilizovali, dali na 2:3 a mohli jsme pomýšlet i na bod. Podaný měl v závěru gólovou šanci, ale centr netrefil dobře.