Loading...
Hokej

Motor byl Valachy častován urážkami! Pak je srazil „bůrem“

Že nejen Motor, ale také osobně Lukáš Endál leží vsetínským fanouškům v žaludku, vyšlo jasně najevo v pondělním utkání Chance ligy. Lapačem se linuly urážky a nevybíravá slova, přesto se Jihočeši nenechali zahanbit. V první polovině utkání vedli o tři branky a přestože závěr zápasu nebyl jednoduchý, vítězství si tentokrát vzít nenechali.

Počátek utkání větší vzrušení nepřinesl. Ani brankáři obou celků neměli zprvu moc práce, jelikož veškerá snaha končila nepřesností nebo u obránců. Přestože první větší tlak si v páté minutě vytvořili Valaši, skórovat nedokázali a krátce poté udeřil tým Českých Budějovic. Ke střele se z kraje levého kruhu odhodlal Miroslav Holec, přesně trefil skulinu mezi Gábovy betony a Motor rázem vedl. Domácí okamžitě přeskupili hru ve snaze co nejdříve vyrovnání, jenomže budějovická obrana pracovala zodpovědně a soupeře k zakončení nepustila. Za to na druhé opět úřadoval Holec. Nejprve puk posunul na Plášila, který si ještě všiml chytře postaveného a nehlídaného Víta Christova. Ten bez přípravy okamžitě vypálil a ukázkově vymetl všechny pavučinky v šibenici vsetínské klece.

Problém s přesilovými hrami ze strany Motoru stále přetrvává. Zvýšit skóre v početní výhodě se Jihočechům nepodařilo a na úkor toho dostali šanci Vsetínští. V přečíslení však Vítek mířil mimo a zakončení Hořanského zastavila až konstrukce brány za Strmeněm. První siréna tak ukončila úvodní dvacetiminutovku v klidném dvoubrankovém vedení pro jihočeské hokejisty.

Vstup do druhého dějství vyšel Motoru skvěle. Krátce po první změně stran uháněl do přečíslení Holec s Pavlem Pýchou. Druhý jmenovaný z pozice levého křídla uviděl volný prostor na vzdálenější tyči a tak vzal veškerou zodpovědnost na sebe, načež zajistil svému týmu vedení už o tři branky. Mohlo by se zdát. že je s pohledem na výsledkovou tabuli rozhodnuto, ale nebylo. Domácí ještě zabojovali a druhá polovina zápasu byla ještě zajímavá.

Snížit mohl Slováček, ale Valachy stále zužovala koncovka a také skvěle chytající Strmeň. Svěřenci Václava Prospala začali klást důraz na defenzivu a Vsetín měl opravdu problémy se prosadit. To až když se Martin Procházka dostal do brejku, zatáhli hostující obránci za záchrannou brzdu a po nedovoleném počínání nařídili rozhodčí trestné střílení. V něm si faulovaný Procházka poradil výborně a poté, co si Strmeně vytáhl z branky, zakončoval po kličce do odkryté klece. Po snížení byli domácí při chuti. V jednu chvíli dokonce tak moc, že nabídli soupeři přesilovou hru pěti proti třem, ale i tuto Jihočeši využít nedokázali. Nejblíže byl dalšímu skórování Pýcha, jenomže i jeho zastavila brankové konstrukce.

Kvůli opravě plexiskla musela druhá třetina skončit o pár vteřin dříve, o což bylo nastaveno dějství třetí. A právě v úvodu poslední třetiny dokázali Vsetínští vsítit kontaktní branku. Také jim byla nabídnuta početní výhoda pěti proti třem a na rozdíl od soupeře ji dokázali využít. Po procházkově střele nejprve opět zvonila tyč, po dorážce z bezprostřední blízkosti byl už Lukáš Volf úspěšný a rázem bylo vedení Českých Budějovic hubené. Vyrovnání bylo cítit ve vzduchu, klasická početní výhoda znamenala pro Vsetínské spoustu šancí, jenomže Strmeň byl zkrátka proti.

Pouhou sekundu poté, co byl Motor kompletní, střílel Endál, do jehož rány ještě strčil hůl Václav Karabáček a puk protečoval až do sítě. Budějovice vedly opět o dvě branky do té doby, než po častých vyloučeních využili domácí přesilovku čtyři na tři. Branislav Rehuš zasáhl do Slováčkovy střely a opět svému týmu zařídil kontaktní branku. Poslední slovo to ale nebylo. Zdeněk Doležal  nejprve zblízka Gábu nepřekonal, šanci na reparát však dostal v početní výhodě a tu už z jeho hole Jihočeši konečně proměnili. Závěr zápasu poukazoval na často obsazenou trestnou lavici hostů, jenomže Strmeň byl za pomoci obránců důsledný a Valaši neuspěli ani s šesti muži v poli. Více branek už utkání nenabídlo a pod Černou věž tak putovaly všechny tři body.

VHK Robe Vsetín – ČEZ Motor České Budějovice 3:5 (0:2 1:1 2:2)

Branky a nahrávky:33. Procházka, 42. L. Volf (Procházka, Slováček), 48. Rehuš (Slováček, Jonák) – 7. Holec (Vydarený), 10. Christov (Plášil, Holec), 24. Pýcha (Holec, Venkrbec), 44. Karabáček (Endál, Pýcha), 50. Z. Doležal (Pýcha, Plášil)
Vyloučení: 7:7  |  Využití: 2:1
Rozhodčí: Pilný, Maršálek – Blažek, Zedník  |  Diváci: 2910

Vsetín
Gába – Hryciow, Slováček, Ondračka, Dudáš, J. Drtina, Jeřábek, Holomek – Karafiát, Rehuš, Jonák – Hořanský, Pechanec, D. Tůma – L. Volf, Kucharczyk, Procházka – Vítek, Šilhavý, Doktor

České Budějovice
Strmeň – Pýcha, Plášil, Suchánek, Vydarený, Pavel, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov – Doležal, Přikryl, Šimánek – Endál, Novák, Karabáček – Babka, Prokeš, Beránek – Veselý

Ohlasy po zápase

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): „Po utkání s Jihlavou, kde jsme předvedli výborný výkon, jsme na to chtěli navázat doma proti Českým Budějovicím. První dvě třetiny byly ale z naší strany vlažnější. Myslím, že soupeř byl na to, jaké měl šance, až moc produktivní. Ale to je hokej. Kluci utkání odbojovali, ovšem první dvě třetiny mohly být z našeho pohledu malinko odvážnější. Myslím, že výsledek jinak neodpovídá obrázku utkání.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice):Vydřené vítězství proti velmi dobrému mančaftu. Věděli jsme, že se jako tým potřebujeme rehabilitovat za to, že jsme si nechali z posledního domácího zápasu utéct dva body. V loňské sezoně jsme proti Vsetínu hráli devětkrát a nebylo to nic jednoduchého. Věděli jsme, že nic jednoduchého nás nečeká ani tentokrát. To se potvrdilo. Na druhou stranu s veškerým respektem ke Vsetínu jsme si dnešní zápas zkomplikovali sami. Myslím, že jsme jej pevně drželi v rukou. Samozřejmě potřebujete nějaké zásahy gólmana. Ty tam byly, Honza (Strmeň) nám odchytal výborný zápas. Od poloviny utkání, kdy soupeř dal gól z trestného střílení po situaci, kterou bychom měli uhrát ve středním pásmu po buly, se z toho stala divočejší přestřelka. Pro nás je důležité, že jsme to dokázali uhrát. Kdykoliv se soupeř dotáhl na rozdíl jednoho gólu, vždycky jsme odpověděli a ucukli na dvě branky. To kluky vždycky uklidnilo. Měli jsme dnes ale moc vyloučených.“