Loading...
Hokej

Motor opět zvítězil. Po zaváhání Poruby vede ligu

Do Budvar arény přijel Frýdek-Místek. Před hokejisty Českých Budějovic nestál vůbec snadný soupeř, vítězství se nerodilo lehce, když hosté dvoubrankové manko stáhli na rozdíl jediného gólu. Jihočeši však další ztrátu nedopustili a dobruslili si pro všechny body. Když Poruba krutě padla, posunuly se Budějovice do čela tabulky.

Hned zpočátku bylo jasné, že hosté budou kousat. To potvrdili hned zpočátku, když se při první přesilové hře dostali do vzrušení před Kloučkem, jenomže branku z obrovské šance nevytěžili a byli do právě Budějovičtí, kdo se jako první radoval. S Pýchovou střelou si Daneček dokázal poradit, na následné zakončení Zdeňka Doležala byl už ale krátký.
Vedení domácím ale nevydrželo dlouho a David Květoň jasně poukázal na to, že frýdecko-místečtí hráči neodevzdají své kůže lacino. Endál jej v defenzivní činnosti sice rozhodil, přesto se skrze Kloučka prosadit dokázal. Ještě předtím, než zazněla první siréna, dokázaly Budějovice udeřit ještě jednou a to zásluhou Matouše Venkrbce poté, co Daneček střelu Vydareného vyrazil opět pouze před sebe.

V úvodu druhé třetiny měl velkou šanci Karel Plášil, jenomže na soupeřova gólmana si nepřišel a skóre se prozatím změny nedočkalo. Po Venkrbcově snaze zůstal volný kotouč v brankovišti, načež si jej okamžitě všiml Vít Christov a bez váhání zakončil. Dvoubrankové vedení ale domácím vydrželo opět pouhých pět, minut, než na konečných 3:2 korigoval Milan Mikulík. Stalo se tak v posledních chvílích první poloviny utkání. Ta druhá už žádnou změnu na výsledku nepřinesla.

Poslední dvacetiminutovka se nesla spíše v duchu festivalu neproměněných šancí. Ty byly na obou stranách, přestože nebezpečnější byli rozhodně hokejisté Motoru, které zastavilo dvojí zazvonění konstrukce brány za Danečkem. Frýdek-Místek neměl ani možnost zkusit udeřit v šesti hráči v poli, jelikož na puku operovali Jihočeši. Definitivní stopku všem nadějím nakonec vystavil v poslední půlminutce Haman, když se provinil proti pravidlům a nabídl Českým Budějovicím přesilovku. Ta zůstala nevyužita.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Frýdek-Místek 3:2 (2:1 1:1 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Z. Doležal (Pýcha, Přikryl), 15. Venkrbec (Vydarený), 24. Christov (Venkrbec) – 11. D. Květoň (Novotný, Martynek), 29. Mikulík (Kudla, Haman)
Vyloučení: 4:4  |  Využití: 0:1  |  V oslabení: 0:0
Rozhodčí: Čech, Kostourek – Polák, Roupec  |  Diváci: 5255

České Budějovice
Klouček – Plášil, Pýcha, Suchánek, Vydarený, Pavel, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov – Z. Doležal, R. Přikryl, Šimánek – Endál, M. Novák, Karabáček – Babka, Prokeš, Beránek – J. Veselý

Frýdek-Místek
L. Daneček – Kudla, Hrachovský, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Haman – Květoň, Novotný, Martynek – Klimša, Stuchlík, Mikulík – Kvasnica, Kaukič, Eret – Motloch, Przybyla, Geidl

Václav Prospal (České Budějovice): „Měli jsme výborný nástup do utkání, ale mrzí mě, že pravidelně z toho nejsme schopni vygenerovat více gólů. Dvěma útočnými fauly jsme soupeře vrátili do hry. Potřebujeme odehrát naplno celých šedesát minut. Takhle jsme hráli jen pětačtyřicet a děláme si to zbytečně těžší.

Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): „Do zápasu jsme vstoupili katastrofálně a byli jsme soupeři jenom sparingpartnerem. Byli jsme rádi, že první třetina skončila jenom 2:1. Zvedl nás náš gól na 3:2. Pak jsme měli dvě vyložené šance a zbytek zápasu už byl vyrovnaný. Už jsme ale neměli sílu na vyrovnání. Výsledek asi odpovídá průběhu utkání.