Loading...
Florbal

Chvalšiny padly s Kamenným újezdem a jsou poslední

Příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. Na nově zrekonstruovaném hřišti ve Chvalšinách domácí odváděli souboj s Kamenným Újezdem, kdy se po výhře mohli odpoutat ode dna a zaujmout bezpečnější pozici . Jenomže tři body po těsné výhře putovaly k hostům a i svému soupeři přenechali místo na dně žebříčku.

Od počátku zápasu měli územní převahu hosté. Hrálo se na polovině domácího mužstva a zákonitě přišel brzký zásah. Chvalšiny si v defenzivě počínaly v rozporu z pravidly, načež měli v páté minutě fotbalisté Kamenného Újezdu šanci v podobě standardní situace. Centrovaného balónu do pokutového území se zmocnil Petr Petkov a za pomoci štěstí jej obloučkem dostal přes Cábu ke vzdálenější tyči.

Studená sprcha pro domácí mohla přijít krátce po čtvrthodině hry, kdy snažení hráčů hostí zastavila tyč. Když se do hry začali dostávat také červenožlutí, častokrát se sami připravili o naději díky vlastní nepřesnosti. Vyrovnání se ale dočkali ještě před uběhnutím půlhodiny hry. V závaru po rohovém kopu se nejlépe a nejrychleji zorientoval Tomáš Holas a z bezprostřední blízkosti uklidil míč do sítě.
Ztrátu vedení ovšem hosté odčinili dalším zásahem o pouhé dvě minuty později a také po zahrané standardní situaci. Tentokrát si Fic nedokázal pohlídat nabíhajícího Aleše Černého, pro něhož už nebyl problém vsítit rozhodující branku.

Po změně stran už branka nepadla. Chvalšiny se draly za vyrovnáním a v obrovské příležitosti se ocitnul Sluka, jenže jeho počínání bylo okamžitě zastaveno po chybně zdvihnutém praporku pomezního Petrouška. O postavení mimo hru se v žádném případě nejednalo, ale ani reklamace nebyly domácím nic platné. Hosté se soustředili spíše na defenzivu, aby vedení udrželi, míče odkopávaly do bezpečí a chvalšinskému Sokolu nepomohl ani brankář Cába, vyslán na post útočníka. Kamenný Újezd doslova umlátil vítězné tři body, díky nimž se odrazil ode dna.

TJ Sokol Chvalšiny – TJ Sokol Kamenný Újezd 1:2 (1:2)

Branky: 27 Holas – 5. Petkov, 29. Černý
ŽK: Ginzel ml, Sluka, Cába – Kotalík, Sládek, Valenta  |   ČK: Sládek
Rozhodčí: Schwarz – Ovčáček, Petroušek  |  Diváci: 20

Chvalšiny
Cába –  Kravets, Kaprál, Zwifelhofer, Fučík, Dymitskyi (64. D. Konečný), Sluka, Postl, Fic, Ginzel ml. (46. P. Kliner), Holas

Kamenný Újezd
Oliva – Průdek, Kotalík (90. Dudák), Sládek, Frnka (60 Rožboud), Dvořák, Komberec, Černý, R. Kočí, Valenta, Petkov

Ohlasy po utkání

Zbyněk Ginzel st (TJ Sokol Chvalšiny): „K dnešnímu zápasu nám z různých důvodů opět nedorazilo šest hráčů. V osobních soubojích jsme propadali a hra sama o sobě vypovídala o tom, že se střetl poslední tým tabulky s předposledním. Pouhé nakopávání bez fotbalové krásy ani na jedné straně. Soupeř si za bojovný výkon tři body zasloužil a já mu gratuluji.“

Jan Míka (TJ Sokol Kamenný Újezd): „Jsme velice rádi, že jsme zde urvali body i za cenu přiklonění trošky štěstíčka. Celý podzim zápolíme, nedaří se nám a právě proto, že jsme odehrály už lepší zápasy s mnoha šancemi, tak je toto vítězství velice cenné. Chvalšiny by si za odvedenou hru bod určitě zasloužily, síly byly po celý zápas vyrovnané.“