Loading...
Hokej

Motor vyhrál také v Havířově a v čele si vydobyl náskok

Havířov vstoupil do zápasu lépe a rychle vedl. Budějovičtí hokejisté však brzy odpověděli a poté se trefili ještě čtyřikrát. Jasné vítězství na půdě třetího celku ligy přineslo tříbodový náskok v průběžném vedení tabulky. Nutno uznat, že letošní výkony Motoru jsou oproti minulému ročníku na venkovních kluzištích o poznání lepší.

Pav_Kac_5_4_2019

Hned v první minutě utkání dostal Havířov výhodu, když si zahrál první přesilovou. Tu Filip Seman ještě před jejím skončením využil a rozjásal přítomné havířovské diváky. Vedení ale domácímu mužstvu nevydrželo dlouho. Početní výhodu krátce na to sehrál i Motor a také on ji dokázal úspěšně zužitkovat. Mezi kruhy si chytře nabruslil Lukáš Endál a nekompromisně zakončil. Kloučkova branka byla v následujících minutách slušně napadána, jenomže gólově vyjádřit se domácí nedokázali. V početní nevýhodě mohl  na druhé straně dokonat obrat Přikryl, avšak ani on nebyl úspěšný, když jeho střelu zastavilo zazvonění spojnice za Stezkou. K první přestávce odcházeli do kabin spokojenější přeci jen Jihočeši, když jim vedení zařídil Radek Prokeš, který individuální akci s úspěchem zakončil brankou.

Podobně, jako první dějství, začalo i druhé a hosté byli nuceni čelit další početní převaze soupeře. Tentokrát už Slezané úspěšní nebyli a udeřit mohli Prospalovi svěřenci. Ještě před koncem poloviny zápasu na sebe vzal odpovědnost Zdeněk Doležal a bekhendem pod horní tyčku navýšil vedení Budějovic na dvoubrankový rozdíl.

Nemělo to dlouhého trvání a největší aspirant na postup obstál u dalšího pokusu o změnu skóre. Tentokrát se prosadil mladý talent Václav Karabáček a mohlo by se zdát, že domácí jsou odevzdaní. Opak byl ale pravdou. Havířovští se začali soustředit spíše na ofenzivní činnost a ačkoliv bránili ve dvojnásobném oslabení, ještě se zásluhou Lukáše Bednáře dočkali malé naděje, když posledně jmenovaný hokejista v početní nevýhodě skóroval.

Také poslední třetina znamenala přesilovou hru pro Slezany. Ti už ovšem po zbytek zápasu zůstali střelecky naprázdno a definitivní tečku za výsledkem utkání udělal Martin Novák deset minut před koncem, když jeho bombu z kruhu zastavila až síť v domácí brance.

AZ Residomo Havířov – ČEZ Motor České Budějovice 2:5 (1:2 1:2 0:1)

Branky a nahrávky:3. F. Seman (Bambula, Maruna), 38. L. Bednář (Rašner) – 5. Endál (M. Novák), 15. Prokeš, 28. Doležal, 32. Karabáček (Prokeš, Pýcha), 50. M. Novák (Plášil, Endál)
Vyloučení: 9:10  |  Využití: 1:2  |  V oslabení: 1:0
Rozhodčí: Fiala, Obadal – Bartek, Dohnal  |  Diváci: 1636

Havířov
Stezka – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, Rutar, Malina, Kachyňa – Bambula, Seman, Maruna – Kotala, Veselý, Bednář – Fridrich, Baláž, Žiak – Dvořák, Cihlář, Danielčák

České Budějovice
Klouček – Suchánek, Vydarený, Plášil, Pýcha, Pavel, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov – Doležal, Přikryl, Novák – Šimánek, Babka, Beránek – Endál, Prokeš, Karabáček – Veselý

 

Ohlasy po utkání (zdroj www.hcmotor.cz)

Jiří Režnar (Havířov): „Prohráli jsme s týmem, který hrál výborně. Měli jsme soupeře teoreticky rozebraného, bohužel nás překvapil jinými věcmi. Byl to zatím suverénně nejlepší tým, proti kterému jsme letos hráli. Hráčům je těžké něco vyčítat. Postupně jsme hru stáhli na tři lajny, protože naše čtvrtá lajna se nedokázala soupeři vyrovnat. A to hodně rozhodovalo. Ta emotivní část zápasu s vyloučeními byla voda na mlýn soupeře, který má širší kádr na tyto situace. Pro nás je teď důležité připravit se na další utkání.“

Václav Prospal (Č. Budějovice): „Měli jsme špatný vstup do zápasu, nechali jsme se vyloučit a soupeř přesilovku využil. Ale dokázali jsme se z toho oklepat, odpovědět také přesilovkovým gólem a před přestávkou jít do vedení. To byl základní předpoklad toho, abychom tady dneska uspěli. Proti Havířovu je totiž strašně těžké hrát, pokud vede. Ve druhé třetině jsme naše vedení potvrdili. Pak byla hry díky vyloučením rozháraná, ale emoce k tomu patří. Ve třetí třetině jsme si to pohlídali, dali další přesilovkovou branku a myslím, že po zásluze vyhráli.“