Loading...
Fotbal

Hotovo po poločase. Dolní Dvořiště zválcovalo rezervu Svinů

Sobotní odpoledne přineslo také fotbalový střed mezi favorizovaným Dolním Dvořištěm a béčkem Trhových Svinů. Domácí určili tempo hry už v počátku a průběh si sami režírovali. O poločasové přestávce bylo vymalováno, načež po změně stran dokázali hosté jediným zásahem pouze snížit debakl.

Fotbalistům Dolního Dvořiště druhá sezóna v 1.B třídě prozatím vychází dle představ. Nyní obývají bronzovou příčku tabulky a druhý Sedlec mají doslova na dostřel. To je oproti loňsku diametrální rozdíl. V sobotu na svém hřišti přivítali soupeře z Trhových Svinů. který na sedmém místě uzavírá první polovinu žebříčku.  A představení to bylo z pohledu domácích opravdu jednoznačné.

Hned z kraje zápasu si domácí vytvořili územní převahu a do svého soka začali bušit, což přineslo brzké vedení. Po standardní situaci se po míči hostující brankář ukázkově natáhl, ale posléze byl už krátký. Míč se po rohovém kopu dostal na kopačku Jana Krenauera a ten zpoza vápna prostřelil vše, včetně Popoviče.  Rychlý gól místní mužstvo nabudil a nedlouho nato se Dolní Dvořiště radovalo podruhé. Michael Tesař tak uzavřel první necelou čtvrhodinku utkání v klidném vedení svého týmu.

Hlad po dalších úspěších byl takový, že udeřil i výborně hrající Jakub Kubík a následoval jej souběžně dvakrát i nejlepší střelec mužstva Patrik Hošek.  Hosté byli po dobu prvního dějství prakticky bezzubí a jediný, kdo vyčníval, byl brankář Popovič. Inkasoval sice pětkrát, ale nebýt jeho, mohly mít už v půli Sviny na svém kontě dvouciferný příděl.

Po změně stran byli svěřenci trenéra Bršťáka stále při chuti, ačkoliv jejich hra začala spíše stagnovat. V koncovce začali selhávat na vlastní nepřesnosti a navýšení vedení jim zamítla také dobře postavená branková konstrukce. Zprvu odevzdaní hosté se začali dostávat stále více do hry, až se kýženého zadostiučinění v podobě alespoň čestné trefy dočkali.

Tři minuty před koncem zápasu Posla o čisté konto připravil Jiří Tůma. V ofenzivní snaze se se před ním otevřel prostor ke střele a jeho pokus skončil až za zády domácího brankáře. Jeden zářez a malé zlepšení v herním projevu, jako malá cena útěchy, bylo to jediné, co se dalo ve hře hostujícího oddílu vyzdvihnout.

FK Dolní Dvořiště – TJ Spartak Trhové Sviny B  5:1 (5:0)

Branky: 8. Krenauer, 12. Tesař, 26. Kubík , 31. a 39. Hošek – 87. Tůma
Rozhodčí: Devera – Saidl, Pícha  |  Diváci: 80

Dolní Dvořiště
Posel – Kubík. Hošek (65. Pecha), Štifter, Burjász (46. Sulzer), Smějsík, Tesař (78. Zeman), Marek, Šrefl, Krenauer, Rubeš

Trhové Sviny
Popovič – Tuscher, Šafránek (65. Franc), Němec, Gažák (80. Kvasník), Brožka, Lavička, Tůma, Nocar, Kápar, Smoleň

Ohlasy po utkání

Štefan Bršťák (Dolní Dvořiště): „Nic jsme si nechtěli jen pouze odehrát, do utkání jsme šli s jasnou podmínkou, kterou byl plný bodový zisk, za čímž jsme dokráčeli. První poločas jsme ovládli a pro soupeře to byla jen polovina hrůzy. Nebudu přehánět, když řeknu, že jsme mohli skórovat klidně desetkrát, ale stál proti nám opravdu dobrý brankář. Mrzí mě, že jsme po půli tak polevili. Šance jsme měli, ale nenapadalo nám to tam. Od pořádného výprasku soupeře zachránil zejména Popovič. Pochválit musím celý tým, ale zvláštní slovo určitě patří Štifterovi, který odvedl vynikající práci, jen mu chyběl ten gól, a v útoku byl nebezpečný také Kubík.“

Karel Brůha (Trhové Sviny): „K utkání jsme přijeli v takzvané venkovní sestavě, jelikož k zápasům ven nás jezdí opravdu málo. V prvním poločase byli jasně lepší domácí fotbalisté. My jsme všude byli později a to se také odrazilo na průběžném výsledku. Ve druhém poločase bylo Dolní Dvořiště stále nad naše síly, ale herně jsme se zvedli a dokázali jsme dát alespoň jeden gól. Na vlastní půdě domácí zaslouženě zvítězili, my se z této zkušenosti musíme poučit a pevně doufám, že se zlepší také přístup hráčů, co se docházky týče“.