Loading...
Fotbal

Dynamo po překvapení psalo historii. S Drobným v brance poprvé vyhrálo v Olomouci

Parádní zápas odehráli po reprezentační pauze fotbalisté SK Dynamo České Budějovice. V Olomouci vyhráli v rámci 13. kola FORTUNA:LIGY 3:1. V tabulce se přiblížili k prostřední skupině.

dynamo_imra_19_10_2019

Spekulace se potvrdily. Trenér David Horejš vsadil pro zápas v Olomouci na zkušenost a do branky poslal nejnovější posilu Českých Budějovic čtyřicetiletého brankáře Jaroslava Drobného. A byl to dobrý tah. I díky němu Jihočeši překvapili a v Olomouci vyhráli 3:1. Povedlo se jim to poprvé v historii.

Dynamo šlo do vedení v 19. minutě, kdy se z rychlého přečíslení trefil Ivan Schranz, který se uvolnil ve vápně. Další gól dali domácí. V úvodu druhého poločasu nešťastně tečoval střelu domácích Tomáš Sivok přímo do protipohybu brankáře.

Hosté se ale po vyrovnání nebáli a dále hráli aktivně. Výsledkem byl vedoucí gól Patrika Brandnera, který využil toho, že byl brankář vyběhnutý. Chytrou vysokou střelou pak rozvlnil domácí síť podruhé. A aby toho nebylo málo, třetí branku dali hosté po centru z rohového kopu, na který si počkal Schranz.

Jihočeši se po výhře na bod přiblížili desátému Liberci. A tudíž i na příčky, které zaručují boj o Evropskou ligu! V dalším kole hostí Dynamo čtrnáctou Karvinou.

SK Sigma Olomouc – SK Dynamo České Budějovice 1:3 (0:1)

Branky: 51. Yunis – 19. a 75. Schranz, 62. Brandner. Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Hock. ŽK: 1:3. Diváků: 2 807.

Olomouc: Reichl – Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek – Houska – Pilař (65. Tandir), P. González (75. Texl), Plšek, Falta – Yunis

Dynamo: Drobný – Čolić, Sivok, L. Havel, P. Novák – Havelka, Čavoš – Brandner, Schranz (79. Táborský), Mršić (88. Helešic) – Ledecký (83. Kladrubský)