Loading...
Hokej

Druhá čtvrtina s vítěznou premiérou. Debakl schytala Třebíč

Aktuální ročník přináší obrovské pozitivum a to výkony jihočeských hokejistů na půdách soupeřů. Zatímco v předchozích letech to Motoru venku nešlo, nyní až na jeden případ sbírá jedno vítězství za druhým. V Třebíči začaly Budějovice hodně aktivně a územní převahu si držely až do konce utkání, které vysokým výsledkem vyhrály.

Bleskovým vstupem do utkání se zaskvěly České Budějovice poté, co už během úvodní půlminutky hry vsítily dvě branky. První trefa přišla už po sedmnácti sekundách, když se za domácí brankou kotouče zmocnil Novák a předložil jej před branku Miroslavu Holcovi. Ten se zblízka nemýlil. Původní nahrávač si připsal druhý dnešní kanadský bod velmi brzy. Svobodův plán rozehrát zpoza branky nevyšel dle jeho představ a ještě než brankář Třebíče stihl zareagovat, puk se od mantinelu odrazil před prázdnou klec k Martinu Novákovi. To byla snadná práce pro budějovického forvarda.

Domácí ale zbraně nesložili a nadále se pokoušeli aktivně obléhat soupeřovo obranné pásmo. Zuby si však vylámali na své vlastní nepřesnosti a výborně chytajícím Kloučkovi. A byli to právě hokejisté z jihočeské metropole, kdo znovu udeřil. Dlouhý gólový pust ukončil v devatenácté minutě Roman Přikryl, když v samostatném úniku zamířil přesně do šibenice a zvýšil svému mužstvu vedení na rozdíl tří branek.

Třebíč sáhla po střádání brankářů. Do druhé třetiny nastoupil do hry Jekel a ani jeho hokejisté Motoru vůbec nešetřili. Práci měl také Klouček, avšak on jako jediný muž s maskou prozatím odolával bezchybně. Krátce po polovině utkání totiž inkasoval i druhý gólman Horácké Slavie. Lytvynov ideálně předložil kotouč na hůl Lukáše Endála a poslední jmenovaný chladnokrevně zakončil, přičemž Jekelovi nedal příliš šancí zasáhnout.

Hosté byli přes několik zahrození Třebíče lepším týmem a chybělo opravdu málo, aby se skóre měnilo už popáté. Novák Jekela překonat dokázal, ale štěstí stálo na straně domácího mužstva. K úspěchu chyběly jen centimetry. To však nemuselo nikoho mrzet, jelikož nedlouho poté po několika neúspěšných pokusech přišel další gólový zápis. Prokeš vyhrál vhazování sám pro sebe a pobídl k zakončení Václava Karabáčka.  Mladý talent zblízka dokázal soupeře propálit.

Také ve druhé třetině viděli přítomní diváci tři branky. Hodně blízko zakončení byl Christov v momentě, kdy hodlal potrestat chybu v rozehrávce, jenomže na strážce domácí branky si střelou mezi betony nepřišel. Za to milimetrově přesnou ránu na druhé straně předvedl Petr Kratochvíl a šestatřicet vteřin před druhou sirénou  potěšil třebíčské příznivce, když vymetl šibenici a uhasil veškeré naděje na další Kloučkovu vychytanou nulu.

Také poslední dvacetiminutovka vyobrazila převahu favorita. Třebíč tahala za kratší konec pomyslného provazu a největší její příležitost skončila zbytečným překombinováním z hokejky jediného jejího střelce. Před ostudným výsledkem ji držel Jekel jistými zákroky. Ani již několikátá přesilová hra domácím nepomohla k většímu ohrožení Kloučkovy brány a pár nebezpečných šancí si vytvořili naopak Jihočeši. Paradoxně nebezpečnější byla Horácká Slavia až ve chvíli, kdy se počet hráčů na ledě vyrovnal. Jenomže bez účinku.

Závěrečná desetiminutovka utkání přinesla další početní výhodu. Po nedovolené hře Doležala už byla Třebíč nebezpečnější, využít početní výhodu ale nedokázala a skóre 1:5 už další změny do konce utkání nedoznalo. Motor zvítězil zcela zaslouženě a drží si bezpečný náskok v čele tabulky.

SK Horácká Slavia Třebíč – ČEZ Motor České Budějovice 1:5 (0:3 1:2 0:0)

Branky a nahrávky: 40. P. Kratochvíl – 1. Holec (M. Novák, Suchánek), 1. M. Novák (Z. Doležal), 19. R. Přikryl, 31. Endál, 36. Karabáček (Prokeš)
Rozhodčí: Čech, Vrba – Polák, Roupec  |  Diváci: 1124

SK Horácká Slavia Třebíč: Do. Svoboda (21. Jekel) – Kowalczyk, Nedbal (A), Forman, A. Rutar, D. Mikyska, Furch, Jenáček (A) – Michálek, Šťovíček (C), Bittner – Vodný, Nedvídek, T. Havránek – Havlát, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Paták, Václavek, Ferda

ČEZ Motor České Budějovice: Klouček – Suchánek, Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Pavel, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov – Z. Doležal, R. Přikryl, M. Novák (A) – Babka, Šimánek, Beránek – Endál, Prokeš, Karabáček – J. Veselý