Loading...
Hokej

Budvar arénou zněla „Pátá“. Kadaňské Trhače dvěma góly vyprovodil Venkrbec

Ve druhé čtvrtině Chance ligy se hokejisté Českých Budějovic představili poprvé na domácím ledě. Jejich soupeřem byla Kadaň, která v pondělí zlomila černou sérii a po čtyřiceti neúspěších slavila výhru. Na první trefu Motoru dokázali Severočeši odpovědět, ale na body i přes svou snahu nedosáhli.

Utkání prvního s posledním, především díky neatraktivnímu soupeři, nedokázalo slíbit hokejovou pastvu pro oko. Přesto byl favorizovaný Motor od začátku lepším týmem, vytvořil si územní převahu a brzy mohli budějovičtí fanoušci oslavit první gólovou trefu. Skóre po chytré asistenci kapitána Pýchy opět otevřel Miroslav Holec a vsítil svou pátou letošní branku.  Nedlouho poté se Jihočeši ocitli v další slibné příležitosti, jenomže Endál namísto zakončení hledal najíždějícího Karabáčka, jenž kotouč nedokázal zkrotit dle představ. A úvodní desetiminutová pasáž potom přinesla zajímavé situace na obou stranách, kde změnu skóre nedopustil ani jeden z brankářů.

Beznadějně poslední Trhači dokázali být pro lídra dosti nebezpeční, načež po několika neproměněných šancích z hokejek domácího mužstva zákonitě přišel trest. Wágner ve svém střeleckém pokusu úspěšný sice nebyl, jenže puk se dostal na hůl Romana  Chlouby, jehož nikdo neatakoval a kadaňský útočník z ostrého úhlu zavěsil a těsné manko vymazal. Klid na stranu Jihočechů ale vrátil v poslední minutě před první sirénou Matouš Venkrbec poté, co se nejlépe zorientoval ve zmatku po střele Holce a z předbrankového prostoru zařídil Motoru druhé vedení v zápasu.

 

Obraz hry z konce první části se přelil do úvodních minut prostřední třetiny a domácí byli hodně aktivní. Zahrozit však dokázali také Severočeši, avšak větší nebezpečí z jejich výpadů nepřišlo a gólu se nedočkali ani při první přesilové hře. České Budějovice oslabení zvládly bez potíží a potom už přišla jejich chvíle. Únik tří hráčů proti jednomu po Babkově přihrávce střelou zakončil David Gilbert a o pouhých čtyřiatřicet sekund později svůj individuální únik precizně provedeným bekhendem ve čtvrtý gól proměnil Jiří Šimánek.

Fanoušci se dožadovali populárního bůra, aby si mohli zapět oblíbenou píseň od Zuzany Norisové a jejich přání bylo vyslyšeno. Ke střele se odhodlal Christov, který si na Wolfa nepřišel, ale přesný z mezikruží byl  Matouš Venkrbec. Ten si dnes připsal už druhou trefu a Motor se potřetí za sebou dostal na pětigólovou hranici. Hosté už příliš prostoru na ledě nedostávali a jejich nejlepší příležitost mohla přinést další přesilová hra, která se prolnula do poslední dvacetiminutovky, jenomže opět zůstala nevyužitá.

 

Po třech minutách hry ve třetí třetině si v rozporu s pravidly počínal Plášil a čtvrtou přesilovku už Trhači využili zásluhou svého nejproduktivnějšího hráče Romana Chlouby, který zamířil přesně do horního růžku. A aby toho nebylo málo, Motor špatně střídal, hrál v šesti a Kadaň měla znovu výhodu početní výhody. Ta ovšem další snížení ztráty nepřinesla a brzy na to měli stejnou výhodu také Jihočeši.  Hokejisté ve žlutém zamkli svého soupeře ve vlastním obranném pásmu, jenže ani oni nezvládli tuto výhodu patřičně využít.

Aktivně hrající Chlouba byl velmi blízko hattricku. Strmeně už překonal, ale radost hostům překazil Prokeš, když hokejkou puk ve vzduchu zasáhl a s notnou dávkou štěstí jej vytěsnil.  Před Wolfem bylo v následujících minutách dusno. Nadvakrát se však nedokázal prosadit nejprve Holec a po něm v krátkém sledu ani Doležal. Gólem neskončila ani další přesilová hra a brankář Trhačů zvládl odolávat až do signalizace ukončující dnešní utkání.

 

ČEZ Motor České Budějovice – SK Trhači Kadaň 5:2 (2:1 3:0 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Holec (Pýcha), 20. Venkrbec (Holec), 26. Gilbert (Babka), 26. Šimánek (J. Veselý, Gilbert), 33. Venkrbec (Christov, Pýcha) – 16. Chlouba (Wágner, Novák), 46. Chlouba (Trefný, Kůs)
Rozhodčí:
Souček, Hucl – Kotlík, Hnát

ČEZ Motor České Budějovice
Strmeň – Vydarený, Pýcha, Plášil, Lytvynov, Pavel, Babka – Christov, Venkrbec, Holec – M. Novák, R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Šimánek, J. Veselý – Karabáček, Prokeš, Endál – Gilbert

SK Trhači Kadaň
Wolf – Trefný, Novák, L. Chalupa, Poizl, Eliáš, M. Jandus, Mert – Wojnar, Kůs, Zabloudil – Michnáč, Chlouba, Wágner – Koblížek, Čermák, Čech – Homer, Rindoš, Zd. Zabloudil.