Loading...
Fotbal

Dolní Dvořiště nabídlo sedmigólové představení. Po boji jej lépe zvládl Boršov

V rámci dvanáctého kola krajské 1.B třídy zajížděli fotbalisté Boršova nad Vltavou na půdu Dolního Dvořiště. To minulý týden padlo v Hrdějovicích a určitě chtělo před vlastními příznivci bodovat. Napřed byli ale hosté, kteří se rychle prosadili, načež soupeře natřikrát pustili jen ke snížení.

Na vlastní půdě jsou hráči z takzvaného „Dolňáku“ silní, jenomže tentokrát k úvodní půli přistoupili vlažně. Jejich oponent měl v ofenzivě dostatek prostoru ke kombinaci a zcela zaslouženě se vedoucí branky dočkal už po pěti minutách hry. Po standardní situaci si na centr do pokutového území naběhl Richard Kofroň a hlavou usměrnil míč za Posla, který neměl moc šancí zasáhnout.

Následujících čtyřicet minut nepřineslo příliš fotbalové krásy a přestože se domácí snažně drali za vyrovnáním, v drtivé většině případů sami sebe zastavili slastní nepřesností. Vyložené příležitosti se nedočkali a poločas byl úspěšnější pro hosty.

Po změně stran se obraz hry z pohledu Dolního Dvořiště rapidně změnil, jenomže to byli opět hráči Boršova nad Vltavou, kdo se brzy mohl radovat. Z levé strany putoval míč před šestnáctku na Richarda Kofroně, odkud sám okamžitě poslal přízemní střelu k Poslově pravé tyči a přestože se domácí brankář natahoval, na balón nedosáhl.

Jenomže první minuty druhého poločasu byly opravdu divoké. O pouhých pár chvil později domácí okupovali soupeřovi branku a zasloužili se o kontaktní gól. I za pomoci sražení míče jej obloučkem za Bublíka záda dostal Erik Marek a vrátil svůj tým do hry.  Těsný rozdíl ale nevydržel dlouho a krátce na to se skóre opět měnilo. Pecha po domluvě s Poslem posílal malou domů, poslední jmenovaný však chyboval a nebezpečnou situaci hasil za cenu faulu. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil František Filištein.

Jen tak se vzdát domácí mužstvo ale nechtělo a tak zápas ještě dokázalo zdramatizovat. Po hodině hry zužitkoval tlak Burjász, když z ostrého úhlu servíroval míč před branku na nabíhajícího Jakuba Kubíka a ten již z bezprostřední blízkosti úspěšně zakončil. Boršovští byli opět na dostřel.

Pořekadlo Nedáš – Dostaneš opět našlo své opodstatnění. Nebezpečnou standardní situaci domácí zužitkovat nedokázali a z následného protiútoku opět inkasovali, když Posla překonal Filip Pokorný. Čtvrt hodiny před koncem Boršov potřetí v utkání vedl o dvě branky a naděje domácích alespoň na dělbu bodů se pomalu rozplývala. Snížit sice ještě dokázal Tadeáš Zeman a burcoval spoluhráče k navázání jeho branky, více už ale Dolní Dvořiště nestihlo a po druhé porážce v řadě spadlo na průběžnou sedmou pozici.

FK Dolní Dvořiště – FK Boršov nad Vltavou 3:4 (0:1)

Branky: 51. Marek, 60. Kubík, 78. Zeman – 6. a 48, Kofroň, 52. Filištein (p.), 75. Pokorný
ŽK: Burjász, Macanovič – Pokorný, Kofroň
Rozhodčí: Bumba – Rous, Lach  |  Diváci: 100

Dolní Dvořiště
Posel Ji. – Šrefl, Kubík, Hošek, Macanovič, Burjász, Krenauer, Tesař, Pecha (70. Kotlár), Marek (63. Zeman), Sulzer (81. Posel Ja.)

Boršov nad Vltavou
Bublík – Gruber, Pokorný, Poula, Křemen, Řežáb, Kofroň, Lepša, Macík, Staněk, Filištein

Ohlas po utkání

Štefan Bršťák (Dolní Dvořiště): „Určitě jsme na domácím hřišti chtěli bodovat, jenomže se nám to nepovedlo. Podepsala se na našem výkonu absence Štiftera a Smějsíka, přestože se s touto situací kluci vypořádali statečně. První poločas se nám vůbec nepovedl, ale v tom druhém už jsme na soupeře dokázali zatlačit, ale byli jsme nuceni neustále dotahovat, protože nás Boršov vytrestal po našich chybách. Zejména, když mu nesmyslně zařídíme penaltu, tak se těžko srovnává krok. Momentálně se musíme soustředit na zbývající dva podzimní zápasy a vykřesat z nich nějaké body, ať máme přes zimu klid.“