Loading...
Fotbal

Karviná na Jihu Čech vyšla střelecky naprázdno a Dynamo po zásluze vítězí potřetí v řadě

Role lehkého favorita se Jihočeši zhostili bravurně. Po necelé půlhodině vedli zásluhou stopera Havla o dvě branky a po gradujícím zmaru hostů, kteří dohrávali oslabeni, vítězí potřetí v řadě. To je vynikající pozvánka na středeční pohárové utkání proti Spartě.

Úvodní minuty utkání nenabídly žádné větší vzrušení, přestože Dynamo mohlo hrozit z několika rohových kopů. Z těch umějí být Jihočeši nebezpeční, jenomže žádný Čoličův centr se neujal. Naopak po deseti minutách hry se do slušného úniku dosrali hosté, ale Drobný zasahovat nemusel jelikož se Bukata v pokutovém území proletěl vzduchemaž tolik dobrovolně, že za svůj počin vyfasoval žlutou kartu.  Žádost o pokutový kop byla Karvinským okamžitě zamítnuta, načež tuto výhodu po faulu na Brandnera získali domácí a Lukáš Havel zakončil neomylně.

Práci však měl i zkušený brankář Dynama a to zejména poté co hlavičkoval Petráň, jenže Drobný byl u své pravé tyče včas a snahu o zakončení Karviné zamítl. Za to na druhé straně si hosté zadělali na pořádný malér. Nikým neatakovaná obrana si dlouze nakopnutý míč sama srazila na roh a to byla další příležitost pro České Budějovice. Čoličův centr brankář Hrdlička podběhl, načež Schranz vracel balón na hranici malého vápna odkud i tentokrát zakončoval zadák Lukáš Havel.

Přestože se se fotbalisté z daleké Karviné snažili o vývoj tlaku a vsítění kontaktní branky, dobře pracující domácí defenzivu zlomit nedokázali a jakmile se míč dostal do prostředí brankoviště, zde jej spolehlivě sbíral Drobný. Během prvního poločasu se ke kloudnému zakončení nedostali a tak si nováček soutěže přenášel zcela zasloužené vedení do druhé půle.

Obrovskou komplikací pro hosty byla četnost zranění a František Stracha svá tři střídání vyčerpal už v jednapadesáté minutě a zmar Karviné pokračoval ihned záhy. Rychlý brejk na 3:0 proměnil Ivan Schranz, když levačkou propálil natahujícího se Hrdličku.  Vyvrcholení problémů pro Slezany přišlo půl hodiny před koncem. Bukata rozvíjející se protiútok Dynama zastavil nedovoleně a po druhé žluté kartě pro něho utkání skončilo předčasně.

Ve dvaasedmdesáté minutě už nebezpečná situace zaváněla čtvrtým zásahem Budějovic, ovšem Hrdlička se tvrdou ranou Čoliče dokázal poradit. Bez pochyb bylo o výsledku předčasně rozhodnuto, když Karviná přišla o dalšího hráče a musela dohrávat v devíti mužích. To už opravdu nic nezmohla a dohrávala spíše jen z povinnosti. Ještě jedna velká příležitost Budějovic přišla v samém závěru po bojovnosti Ekpaie, jenž se poprvé z dresu A týmu černobílých podíval na plac na posledních deset minut, nejrychleji u míče byl ale brankář hostí a uklidil jej bezpečně daleko.

SK Dynamo České Budějovice – MFK KArviná 3:0 (2:0)

Branky: 20. Havel (p), 26. Havel, 52. Schranz  |  ŽK: Ledecký – Bukata, Hrdlička  |  ČK: Bukata
Rozhodčí: Pechanec – Váňa, Ratajová  |  Diváci: 3871