Loading...
Fotbal

MOL Cup: Nulová efektivita zastavila Jihočechy před branami čtvrtfinále

Ze statistického hlediska bylo utkání proti pražské Spartě vyrovnané. Několik gólových příležitostí si fotbalisté Dynama vytvořili, jenomže ani jedna z nich se neujala kýženého výsledku. Na druhé straně favorité z Letné proměnili hned čtyři z pěti pokusů, které mířily mezi Staňkovy tři tyče.

Stejně tak, jako tomu bylo v nedávném ligovém utkání, i tentokrát začalo Dynamo v lepším rozpoložení a hned z kraje utkání si vytvořilo slibné příležitosti k brzkému otevření skóre. Rumunský brankář Nita byl však proti a radost nedovolil. V desáté minutě o sobě dali vědět také hosté, ale Hložkova střela se do branky o pár centimetrů nevešla.

Přesto to byli Sparťané, kdo se jako první mohl radovat ze vstřelené branky. Po přímočaré akci Hložek posunul míč na nabíhajícího Matěje Hanouska a ten střelou na zadní tyč otevřel skóre. Krátce po půlhodině hry mohlo být vyrovnáno. Schranz ke střele šikovně pobídl Brandnera, jemuž rána sice sedla, ale i tentokrát se zaskvěl sparťanský gólman a poté, co se reflexivně natáhl, míč vytěsnil.

Ještě před poločasovým hvizdem se Letenští prosadili podruhé. Po zahraném rohovém kopu o sobě znovu dával vědět Hanousek, jenž okamžitě pálil na Staňka. Před ním však ještě tečoval Libor Kozák a míč skončil v síti. Nejen domácí fotbalisté, ale i fanoušci byli značně nespokojeni. Dle nich měl být hostující kapitán v postavení mimo, ale praporek pomezního rozhodčího zůstal dole a branka byla uznána. Kladrubský byl za protesty navíc varován žlutou kartou.

 

I druhý poločas začali domácí hráči o něco lépe a vydobyli si tlak, načež se však ke kloudnému zakončení nedostali a vědět o sobě dali opět Sparťané. Budějovická obrana trestuhodně nechala Hanouska projít až na levý kraj, odkud hostující bek centroval před Staňka, kde měl Libor Kozák snadnou úlohu a hlavou ukončil veškeré naděje na zdramatizování utkání.

Utkání jednoznačně patřilo Matěji Hanouskovi, který se podílel na všech brankách. Krátce po odbytí hodiny hry využil rychle zahraného  rohového kopu z nohy Kangy a pohledně umístěným obloučkem nedal Staňkovi vůbec žádnou šanci zasáhnout. Slušně zaplněný sektor pro hosty se navíc dožadoval oblíbeného bůra a málem bylo jejich přání vyslyšeno. Hložkova tvrdá střela po individuální akci orazítkovala horní tyč.

V závěru utkání měli černobílí obrovskou příležitost se alespoň čestně vyjádřit. Ekpai po rychlém protiútoku a přečíslení křižně předával míč na kopačku Mršiče, jenomže ten se střelou otálel. Pokusil se akci zakončit ještě jednou kličku přes obránce a o míč přišel. Poté se závěr utkání jen v klidu dohrál a ačkoliv byl výsledek pro domácí až příliš krutý, do dalších bojů v poháru právem postoupila Sparta.

 

SK Dynamo České Budějovice – AC Sparta Praha 0:4 (0:2)

Branky: 26. Hanousek, 38. Kozák, 51. Kozák, 61. Hanousek  |  ŽK: Brandner, Kladrubský
Rozhodčí: Orel – Blažej, Kubr  |  Diváci: 6117

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský, Havel, Sivok „C“, Novák (80. Helešic) – Javorek, Čavoš – Schranz (55. Ekpai), Brandner (62. Táborský), Mršič – Ledecký.

AC Sparta Praha: Nita – Sáček, Kaya, Lischka, Hanousek – Vindheim, Hašek, Kanga (67. Krejčí), Trávník, Hložek (73. Frýdek) – Kozák (80. Juliš).

Foto: Adéla Bršťáková