Loading...
Fotbal

Rozjeté Dynamo hostí Spartu. Překvapí Jihočeši a udrží šanci na Evropskou ligu?

Dnes bude na jihu Čech hrát fotbalová AC Sparta Praha a SK Dynamo České Budějovice. A nebude to jen zápas z povinnosti. Z kabiny Pražanů jasně zní, že přijede v co nejsilnější sestavě. Utkání 4. kola MOL Cupu začne na Střeleckém ostrově v 17 hodin.

sparta_imra_30_10_2019

Utkání bude osmifinále domácího poháru, ze kterého se postupuje do předkola Evropské ligy. A to je velká motivace. Nedá se tak očekávat, že by šlo o zápas z povinnosti. Jak domácí, tak i hosté nasadí co nejsilnější sestavy. Včera večer zbývalo jen něco přes tisíc vstupenek, takže na stadionu bude i dobrá kulisa.

Do utkání nemůže za Dynamo nastoupit trojice právě ze Sparty – Filip Havelka, Zinedin Mustedanagič a Jiří Kulhánek. „Přesto nic nevypustíme. Zápas chceme zvládnout i s užším kádrem a věřím, že ho zvládnout dokážeme,“ řekl pro klubový web trenér David Horejš. Toho těší poslední tři ligové duely, které Jihočeši vyhráli.

Sparta v nejvyšší soutěži už dlouho nebudí takový respekt jako dříve. Už není železná, ale místy rezavá. I přes to ale má v kádru zvučná jména a je jen otázka času, než se zase vyhoupne na výsluní a bude bojovat o titul i v Evropě. Dnešní zápas je lákadlo pro diváky a domácí tým má poměrně velkou šanci, aby překvapil a favorita vyřadil.

„Do utkání půjdeme s tím, že jako první budeme chtít jít do vedení. Sestavu prozradit nemůžu, ale budeme hrát v co nejsilnější sestavě,“ řekl pro klubový web asistent trenéra Michal Horňák.