Loading...
Hokej

Devátý korálek na vítězné šňůře. Dalšího bůra schytaly Benátky

Skvělá forma Českých Budějovic si vyžádala další oběť a s pětigólovým přídělem tentokrát jihočeskou metropoli opustili hokejisté Benátek nad Jizerou. Ty hru favoritovi sice komplikovaly, ale na body dosáhnout nedokázaly. Plášil si připsal tři body a Motor stále vede tabulku o devět bodů.

Znovu přišel ten zápas, který nebyl pro oko diváka tolik atraktivní a prvně nabídnutou početní výhodu svěřenci Václava Prospala využít nedokázali. Trest posléze přišel v podobě gólového úderu ze stranu hostujícího mužstva. Duda vyhrál souboj u mantinelu, čímž udržel pásmo a předložil kotouč volnému Jiřímu Průžkovi, pro něhož nebyl velký problém otevřít skóre.  Dobrý povit vedení ale Benáteckým nevydržel nikterak dlouho.

Druhá polovina úvodního dějství přinesla rychlé vyrovnání výsledku a pro Motor důležité využití přesilovky. Zodpovědnost na sebe vzal Endál poté, co se dostal k puku, jenomže jeho střela byla sražena. Ke smůle hostů si ale trajektorie našla cestu přímo na hůl Martina Nováka a ten se ve stoprocentní šanci před odkrytou klecí již nemýlil. Úvodní střelec se ještě před první sirénou hrnul k dalšímu zakončení, ale vrátit se s ním stihl jeden z hostujících zadáků a hokejkou nebezpečí obratu zažehnal. První třetina tak skončil vyrovnaným výsledkem.

Ta druhá přinesla v další přesilovce hned z kraje závar před Žejdlíkem. Ten měl zakrytý výhled, přesto dokázal Přikrylovu střelu od modré čáry vyrazit a s úspěchem se následně nepotkal ani Šimánek, když i na něho zvládl muž v masce reagovat. Pro tentokrát zůstala početní výhoda nevyužita a gólem neskončily ani nadcházející několikačetné tresty na obou stranách.

Po polovině utkání už ale domácí zaveleli k obratu a byl to Ivan Lytvynov, jenž Karabáčkovu pobídku bez váhání okamžitě napálil do sítě. Krátce na to mohly Benátky těžit z menšího trestu pro Lukáše Endála, jenomže nebyly úspěšné. Jakmile se budějovický útočník vrátil na led, prohřešil se Rychlovský a toho hokejisté ve žlutých dresech brzy využili. Pýcha posunul kotouč na hranici kruhu odkud pálil Roman Přikryl a krásně vymetl šibenici v Žejdlíkově brance.

A jestliže je něco ve hře Motoru již několik let známé, je to rychlé inkasování po vsítěném gólu. Z toho modří dokázali těžit zásluhou Jiřího Průžka poté, co si touš přebral na hranici vlastního obranného pásma, bezstarostně postupoval dopředu a jakmile dobruslil do útočné třetiny, svižnou ranou zápěstím přesně trefil mezírku mezi Kloučkovými betony a před poslední periodou bylo rozdíl pouze jednobrankový, přestože se v poslední půlminutce musel domácí brankář zaskvět, když jej nepříjemně prověřil Wiencek.

Jenomže k dalšímu úspěšnému zakončení se hosté už nedostali a dvoubrankové vedení si Budějovice vzali zpět dosti kuriózní trefou. Na modré čáře se napřáhl Plášil, jenomže při svém pokusu trefil Romana Přikryla do zápěstí. Pro toho byl tento moment sice bolestivý, ale ač nechtěně, srazil puk přímo mezi betony Žejdlíka.

Zápas byl prakticky rozhodnutý, ale i tentokrát chtěli domácí hokejisté fanoušky potěšit, aby si mohli zapět oblíbenou Pátou. K tomu měl blízko Venkrbec, ale po forhendové kličce jen těsně minul. Mrzet ho to však nemuselo, jelikož krátce před koncem zápasu zdárně využil šanci na reparát a akce to byla opravdu pohledná. Endál vybojoval kotouč a vyslal kupředu Plášila s Matoušem Venkrbcem. Před posledně jmenovaným zívala po skvělé souhře prázdná branka a snadná práce pro definitivní rozhodnutí.

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Benátky nad Jizerou 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. M. Novák (Endál, Plášil), 34. Lytvynov (Karabáček), 38. R. Přikryl (Pýcha, Z. Doležal), 45. R. Přikryl (Plášil, Karabáček), 58. Venkrbec (Plášil, Endál) – 7. Průžek (R. Duda), 39. Průžek (Bukač, Hampl). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5465.