Načítání

Zadejte hledaný text

Až poslední minuta rozhodla o vítězství Motoru nad Porubou

Pouhý jeden gól na třetinu. Vzájemné utkání mezi domácí Porubou a hostujícím celkem z Českých Budějovic bylo velice chudé na góly. Schylovalo se k prodloužení a favorité si plný počet bodů vystřelili až pouhých padesát sekund před třetí sirénou.

Přítomná pětistovka diváků byla svědkem nepříliš koukatelného klání, v němž si na první velkou šanci museli počkat až do druhé poloviny úvodního dějství. A byli to Budějovičtí, kdo byl jako první blízko otevření skóre. Venkrbcovu střelu Kůdela vyrazil pouze před sebe, ale ani jedna z několika dalších dorážek nenašla adresu za brankářem domácích. Následně měla obě mužstva výhodu přesilové hry, avšak ani jedna se neujala. Ostravané byli ovšem také velice blízko, jenže šikovná teč Špačka mířila těsně vedle. Pouhou půlminutku po vypršení Endálova trestu už se červené světlo rozsvítilo. Plášil se napřáhl na modré čáře, přičemž se se štěstím od Veselého brusle puk odrazil přímo na hokejku Davida Gilberta a pro kanadského forvarda už nebyl problém uklidit jej pod horní tyčku domácí branky. V závěru první třetiny mohli domácí těžit z dalšího vyloučení v řadách Motoru, avšak ani tentokrát neměl Strmeň moc práce a zbytek početní výhody si červenobílí přenesli do druhé části.

Pokračující přesilovka gól z holí Poruby nepřinesla, ale to svěřence Miloše Holáně nemuselo mrzet, protože se kýženého gólu přesto dočkali. Po vyhraném vhazování se puk dostal k Dominiku Rudlovi, jehož rána z mezikruží zaplula za nic nevidícího Strmeně. Obrovská snaha vzít si vedení zpět byla na hráčích z Budějovic velice patrná, jenomže tentokrát při domácím celku stálo štěstí. Holec nejprve orazítkoval brankovou konstrukci, o chvilku později byl Endál úspěšný, jenomže došlo k jeho kolizi s Kůdělou a protože byla i jeho branka vysazena ze své pozice, rozhodčí rozpažili a připravil družinu Václava Prospala o možná regulérní branku.

Jak na jedné straně, tak i na té druhé si hokejisté obou mužstev vytvářeli slibné šance, ale vsítit vedoucí branku se nedařilo nikomu. Vše nasvědčovalo tomu, že se bude prodlužovat, což by bylo nelichotivé pro tábor z jihu Čech, vzhledem k jeho bilanci po nerozhodných zápasech, až přišel úder v takříkajíc za pět minut dvanáct. Běžela poslední minuta třetí třetiny a Doležal dostal od Vydareného dobrý pas, načež si nabruslil až do útočného pásma. Jeho ránu Kůdela stačil zlikvidovat, ale na dorážku Jana Kloze byl brankář, který též působil v řadách Motoru, už neměl šanci reagovat a bylo rozhodnuto.


HC RT TORAX Poruba – ČEZ Motor České Budějovice 1:2 (0:1 1:0 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Rudl (Husák, T. Jáchym) – 17. Gilbert (J. Veselý, Plášil), 60. J. Kloz (Z. Doležal, Vydarený)
Rozhodčí: Vrba, Kašík – Bartek, Konvička  |  Diváci: 526
Vyloučení: 5:3   |  Využití: 0:1

HC RT TORAX Poruba
Kůdela – D. Krejčí, Urbanec, Rudl, Husák, Dluhoš, Dundáček, Slavík – Sikora, Hudeček, Gřeš – Kanko, Zdeněk, J. Káňa – Špaček, T. Jáchym, Guman – Ollender, M. Hlinka, Brodek.

ČEZ Motor Č. Budějovice

Strmeň – Pýcha, Allen, Suchánek, Pavel, Vydarený, Plášil – Christov, Venkrbec, Holec – Šimánek, Prokeš, Z. Doležal – Karabáček, Gilbert, J. Veselý – M. Novák, J. Kloz, Babka – Endál.